Podpatrywanie umysłu

Okładka książki Podpatrywanie umysłu Hans Eysenck, Michael Eysenck
Okładka książki Podpatrywanie umysłu
Hans EysenckMichael Eysenck Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mindwatching. Why we behave the way we do?
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2003-01-01
2003-01-01
83-85416-50-1
Bogdan Wojciszke, Dorota Szczygieł
psychologia emocje miłość wychowanie wstęp badania

Okładka książki Czy jesteś medium ? Hans Eysenck, Carl Sargent
Czy jesteś med... Hans Eysenck, Carl ...
Okładka książki Wyjaśnianie niewyjaśnionego Hans Eysenck, Carl Sargent
Wyjaśnianie ni... Hans Eysenck, Carl ...

Dzięki tak świetnym podręcznikom nauka sama wchodzi do głowy i jeszcze jest przyjemnością. Psychologia w ujęciu popularnonaukowym w najlepszym wydaniu.

Zawiera rozdziały:
I. Zły Samarytanin
(o prywatności, o tym, czy posłuszeństwo jest dobre dla ludzi, o przemocy i seksie na serio).

II. Subtelna sztuka warunkowania
(czy przywiązanie i Miłość są wrodzone?)

III. Mierzenie inteligencji.
(emocje, poczucie szczęścia, różne rodzaje inteligencji)

IV. Wiarygodność zeznań naocznych świadków.
(czy faktycznie istnieje podzielność uwagi, dysonans poznawczy, dlaczego ludzie różnią się umiejętnościami zapamiętywania i po co nam zapominanie).

V. Jak nie wychować dzieci?
(system edukacyjny a osobowość ucznia, czym jest Biofeedback, wewnętrzne konflikty i ich wpływ na zdrowie, wyrzuty sumienia, uprzedzenia).

VI. Epilog.

VII. Bibliografia.

VIII. Indeks najważniejszych pojęć, doświadczeń, zagadnień i nazwisk.

Podręcznik napisany jest prostym, klarownym językiem, co ułatwia dostęp do niego wszystkim, zawiera podstawowe informacje z dziedziny psychologii.
Uzupełnieniem są przejrzyste tabelki, schematy, rysunki, podsumowanie danego tematu.
Ogromną zaletą tej publikacji jest udane połączenie teorii z praktyką.

Nic tylko czytać 😊

Zawiera rozdziały:
I. Zły Samarytanin

II. Subtelna sztuka warunkowania
(czy przywiązanie i Miłość są wrodzone?)

III. Mierzenie...

"Podpatrywanie umysłu" to pozycja, w której wiedza ujęta jest w najlepszy możliwy sposób, czyli praktyczny! Dzięki temu książka jest bardzo ciekawa, wnikliwa, a także zrozumiała dla czytelnika. Autorzy skupili uwagę na interesujących badaniach i doświadczeniach z różnych dziedzin życia. Jeśli więc interesuje Cię rozwój, lubisz naukę, a masz już dość samej teorii, ta pozycja z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę! Polecam :)

Bardzo absorbująca i fachowo napisana książka. Polecam tym, którzy interesują się psychologią, można przeczytać o faktach, nad którymi na codzień się nie zastanawiamy, a przecież dotyczą naszego własnego funkcjonowania!
Jednym słowem: polecam:)

Jednym słowem: polecam:)

• Psychologia
  • BUni
  • Psychologia 2012-2017
  • Poradniki, psychologia, pedagogika, historia
  • Psychologia poznawcza
  • Psychologia i okolice

Dodaj cytat z książki Podpatrywanie umysłu