Spotkanie u milowego słupa

Okładka książki Spotkanie u milowego słupa
Sigurd Hoel Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej [WP] literatura piękna
literatura piękna
1979-01-01
Beata Hłasko
zdrada okupacja kolaboracja

więcej Więcej

Zaczynałam czytać wiedząc, że książka jest próbą analizy przyczyn podejmowania kolaboracji Norwegów z nazistami. Nastawiałam
się na niełatwą lekturę, taką której nie ‚połyka się’ w jeden czy dwa wieczory. Byłam gotowa przez nią przejść. Początek faktycznie był taki jak się spodziewałam. Gdy tylko jednak narrator przeszedł do opisu swojej młodości, książka dosłownie mnie...

Nudna jak flaki z olejem, dwa razy przysnęłam podczas czytania, a kiedy coś zaczęło się dziać skończyła się... Szkoda, bo temat ciekawy

Co kieruje ludźmi wybierającymi nazizm? Wciągająca, skomplikowana, nieoczywista i zmuszająca do myślenia.

• Skandynawia
  • Literatura norweska
  • B KLASYKI
  • Chcę w prezencie
  • Posiadam - w kolejce do przeczytania
  • Norwegia

Dodaj cytat z książki Spotkanie u milowego słupa