Beautiful Darkness

Okładka książki Beautiful Darkness Kami Garcia, Margaret Stohl
Okładka książki Beautiful Darkness
Kami GarciaMargaret Stohl Wydawnictwo: Little, Brown Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Obdarzonych (tom 2)
Little, Brown
2010-10-26
2010-10-26
obdarzony magia piękne istoty ciemność

Okładka książki Młodzi Tytani. Robin Kami Garcia, Gabriel Picolo
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...
Okładka książki Constantine. Zdradliwe iluzje Kami Garcia, Isaak Goodhart
Constantine. Z... Kami Garcia, Isaak ...
Okładka książki Joker/Harley: Zabójczy umysł Jason Badower, Kami Garcia, Mike Mayhew, Mico Suayan
Joker/Harley: ... Jason Badower, Kami...
Okładka książki Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven Kami Garcia, Gabriel Picolo
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...

Fantasy goni fantasy :P Dramatycznych momentów też nie brakowało, jak w poprzedniej części ;)

Czegoś mi brakowało w tej książce. Tak jak w pierwszej części główny bohater był sarkastyczny, autorki w wielu miejscach przywoływały cytaty z literatury, były zwroty akcji i romans, lecz w tym przypadku to nie wystarczyło, z jakiegoś powodu nie porwały mnie czytane treści. Nie polubiłam nowych wątków i postaci. Nowa bohaterka Liv niby ok, ale jakoś tak mdło i bez wyrazu. Kierunek jaki obrała fabuła w przypadku postaci drugoplanowych również nie przypadł mi do gustu. Średnio, po prostu średnio.

Tak jak pierwsze dwie części tej serii porwały i wciągnęły bez pamięci tak w przypadku tej bardzo się zawiodłam, nie jest źle, ale cała fabuła ciągnie się jak guma do żucia. Akcja jest przewidywalna i troszkę jak dla mnie zbyt mozolna dlatego daje 6. Co nie zmienia postaci rzeczy, że seria o Obdarzonych pozostaje moją ukochaną serią.
Czy tylko ja po przeczytaniu tych książek zaczęłam chodzić wszędzie z notesem w czarnej oprawie i notować każdą moją myśl i wiersze ? :D

Czy tylko ja po przeczytaniu tych...

Ta część serii ciągnęła się dla mnie najdłużej, fabuła była do przewidzenia, akcja taka sobie. Ale daje dyszkę ze względu na sentyment do serii. Czytajcie, dalej będzie lepiej

Czuję się wciągnięta...

Czuję się wciągnięta...

"Istoty ciemności" są śmieszną książką. Głównie dlatego, że jakby wyciąć z niej pierwszą połowę to nic by się nie zmieniło. Dalej fabuła na szczęście nieco przyspiesza, jednak wciąż całą historię dałoby radę zamknąć w góra 150 stronach. Niemniej główny bohater wciąż irytuje swoim jęczeniem, a jego pomagierzy chodzą bez sensu, pchani tam, gdzie życzą sobie autorzy.
Największą dla mnie wadą jest jednak to, że uniwersum "Istot ciemności" nie ma jasno określonych zasad. O ile w pewnych przypadkach można to złożyć na karb próby tworzenia interesującej fabuły, w innych wychodzi to po prostu głupio. Często proponowane rozwiązania są sprzeczne z jakąkolwiek logiką, jednak ze względu na brak łamania przedstawionych zasad uniwersum trzeba by je zaakceptować.
I jeśli pierwszy tom wydawał się naszpikowany Obdarzonymi, to w tej części jest ich jeszcze więcej. I nie zawsze są wprowadzani w przemyślany sposób.
Nieco denerwują też starania autorów do utrzymania statusu quo wielu wątków czy postaci, co czasem mogłoby być nieco mniej nachalne.

wciąga ciekawa fabuła

wciąga ciekawa fabuła

Kolejne czary-mary, już troszkę groźniejsze (straszniejsze:) niż część pierwsza, bardziej skomplikowane, trzymające dalej poziom, ciekawe- polecam!

Ciekawy powrót do świata Ethana. Zaskakujące wątki i wydarzenia zapierające dech w piersiach. Przepowiednia nie odpuszcza, a do życia bohaterów powraca ważna postać.

Książka bardzo dobra! Jedyną wadą jest jej brak w jakiejkolwiek bibliotece czy księgarni co, niestety, daję po kieszeniach. Ale uważam, iż warto ją kupić ! :)

• Kroniki Obdarzonych