Okładka książki Magiczna Polska. Reinkarnacja. Jasnowidze. Bioterapia. Szamani. Hipnoza. Duchy. Los Agata Bleja
Agata Bleja Wydawnictwo: e-book ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
e-book
2005-01-01
2005-01-01

Po miłosnych podbojach i historycznych przygodach z ogromną obawą i rezerwą podeszłam do trzeciego ebooka jakiego dostałam. a jednak niepotrzebnie. Tak jak w przypadku pierwszego, tak i tutaj czas spędziłam bardzo miło, a niedogodność mobilna była najmniej ważna jak i prawie niewidoczna.

Cała książka to jeden wielki zbór ciekawych reportaży, a jednak budzących wiele kontrowersji jeśli chodzi o tematykę. Agata Bleja postanowiła sprawdzić na własnej skórze, jak to jest z duchami, hipnozą czy reinkarnacją. W tym celu przemierzała kraj by spotkać się z ludźmi, którzy mają o tym wszystkim jakieś pojęcie. Po każdym świetnym reportażu, możemy przeczytać komentarz autorki do treści o której w tej chwili mowa. Sprawdźcie sami, czy zgodzilibyście się z Agatą i jej poglądami.

Książka w jednym zdaniu - szybka, łatwa i przyjemna. Umila czas w nudne dni, kiedy to nie ma co ze sobą zrobić, a komputer bądź laptop ciągną magnetyczną siła do siebie. Tak wiec, zasiądźcie i zagłębcie się w tajniki o których wiemy tak wiele, a za razem tak mało. Tytuł książki potrafi zmylić - ja osobiście byłam przekonana, że jest to opowieść o polskich miastach i szlakach turystycznych do których warto się wybrać. Moje zaskoczenie było jak najbardziej pozytywne. O samej tytułowej magii, nie dowiemy się wiele bo, cóż - niewiele tam jej jest. Za to w 12 rozdziałach dowiemy się wszystkiego o dziwnych zjawiskach jakie nas dotykają, a których nie da się wyjaśnić w żaden racjonalny sposób.

Lekkość z jaką pisze Agata jest godna pochwały - trafia do czytelnika i zasiewa w nim ziarenko ciekawości, które wraz z następną stroną rośnie do tego stopnia, że nim się obejrzymy skończymy ebooka i będziemy bogatsi w nową wiedzę, która sama w sobie jest ciekawa i pozwala nam oderwać się od rzeczywistości i pogłębić w zadumie, jak to jest w życiu. Polecam każdemu, dosłownie każdemu. Polska autorka pisząca o takich tematach i to jeszcze z wielkim zaangażowaniem i przekonaniem to naprawdę rzadkość.

Ocena: 5/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

• Life after Death
  • 🎥 Biograficzne, historyczne, na faktach, reportaż
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Religia,wierzenia,ezoteryka