Ironhand. Żelazna Ręka

Okładka książki Ironhand. Żelazna Ręka Charlie Fletcher
Okładka książki Ironhand. Żelazna Ręka
Charlie Fletcher Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Stoneheart (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Stoneheart (tom 2)
Ironhand
Hachette Polska
2009-01-01
2009-01-01
Michał Radkowski
stoneheart ironhand charlie fletcher silvertongue

Cóż mam napisać o tej książce.... Druga część nieco słabsza od pierwszej. Sam pomysł alternatywnego Londynu ze Skazami i Wiernymi całkiem niezły. Historia Skier chwyta za serce. Całość w sumie czyta się w porządku. Wiele ciekawych pomysłów ubranych w przeciętną formę. Sięgnę po trzeci tom, ponieważ trochę mnie jednak ta historia zaciekawiła.

Na półkach: , , , , , ,

Pierwsza część trylogii mimo wad podobała mi się, jednak "Żelazna ręka" sprawiała, że nudziłam się strasznie. Niektóre wątki były naprawdę ciekawe, a niektóre momenty nawet wciągające, ale całość wypada bardzo słabo.

Pierwsza część naprawdę mi się podobała. Przy czytaniu tej części, prawie usnęłam z nudów. Ale prawdę mówiąc Stoneheart czytałam jakiś rok, może dwa lata temu, więc wtedy jeszcze byłam podatna na takie książki. Podobały mi się i widziałam w nich coś naprawdę niezłego. Teraz jednak ledwo przebrnęłam przez Ironhand i tylko siłą woli zmuszałam się, żeby nie odłożyć tej książki na półkę. Nudna, nieciekawa akcja, coś dziać się zaczęło dopiero pod koniec, ale i tak nie było wielkich zachwytów. Cóż, zabiorę się za trzeci tom, ale tylko po to, żeby skończyć z tą trylogią, bo i tak wiem, że nie zachwyci mnie trzecia część.

• Do wymiany/sprzedaż
  • Wymienię :)