Liv Ullmann - linie życia

Okładka książki Liv Ullmann - linie życia
Ketil Bjørnstad Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Terytoria Skandynawii biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2007-01-01
Milena Skoczko
aktorzy norwegia publicystyka Liv Ullmann

więcej Więcej

W moim prostackim przekonaniu książka jest ciekawa, ale tylko miejscami. Przez większość książki dostajemy przydługie zapisy obserwacji świata oczami małej dziewczynki, mamy babskie taplanie się w emocjach ("czy aby na pewno jestem w tej chwili szczęśliwa?"), opowieści o relacjach z córką, konkubentami, rozwodzenie się nad śmiercią psa.

Najciekawsze w książce są opisy...

Z początku zraziłam się nieco do tej książki. Nie znałam zbytnio twórczości Liv Ullmann, a to pozycja raczej dla tych, którzy co nieco wiedzą o niej i jej życiu. Poza tym, wydanie nie przypadło mi do gustu, także forma dialogu z Ketilem Bjornstadem nie przekonała mnie do treści, czytałam więc dość nieuważnie. Może przez to książka wydała mi się chaotyczna. Rozmówcy...

Bardzo interesujący zapis rozmów autora (Ketil Bjørnstad) z wybitną norweską aktorką - Liv Ullmann. Mimo przyjętej formuły wywiadu, książkę czyta się doskonale - jak fabułę i odbiera jako zamkniętą i spójną całość - chociaż tematycznie żaden z poruszanych wątków nie zostaje wyczerpany i zamknięty... Wypowiedzi Liv świetnie przeplatają się z barwnymi anegdotami i urywkami z...

• Biografia
  • Domowa biblioteczka