Polinezyjski pasat

Sverre Holmsen Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Naokoło Świata literatura podróżnicza
Polynesisk passad
Witold Nowicki
Wydawnictwo Iskry
Polinezja Tahiti podróże literatura podróżnicza Boro-Bora kolonializm historia okres międzywojenny pierwsza wojna światowa
Polynesisk passad
literatura podróżnicza
Witold Nowicki
Naokoło Świata

Na półkach: , , , , , , ,

Świetna, ale trudna do zweryfikowania gawęda „obieżyświata wścibinosa” (jak sam siebie opisywał Holmsen), stanowiąca jak gdyby połączenie wywiadu z głównym bohaterem „Wilka morskiego” Jacka Londona z relacją naocznego świadka historycznych wydarzeń na morzach południowych oraz z opowieścią wprost zakochanego w Polinezji i jej ludziach podróżnika.

Wielu sławnych ludzi...

• Naokoło Świata