Coaching czyli restauracja osobowości

G+J
Coaching samodoskonalenie
poradniki
Coaching samodoskonalenie

Trochę NLP, psychologii, neurolingwistyki i historyjek. Niby bogato, ale jednak płytko. Osoby początkujące w temacie mogą znaleźć coś ciekawego, dla pozostałych mnóstwo powtórek, sztampowych stwierdzeń i autoreklamy. Przeciętna, czytałem lepsze.

Na początku słuchania audiobooka myślałam sobie: "do brzegu", z czasem zrozumiałam, że nie tędy droga... Ciekawe historie, ciekawe zmiany u bohaterów coachingu. Zmienić możemy tylko siebie, a to, co jest dobre dla nas, niekoniecznie jest dobre dla innych.

Książka bardzo mnie zmęczyła. Czytanie jej nie było dla mnie przyjemnością. Sam temat jest ciekawy.

Książka w bardzo dobry, bo praktyczny sposób, pokazuje czym dokładnie jest coaching. Mamy okazję śledzić losy kilku osób, głównie kobiet, które dzięki odpowiednim ćwiczeniom, mają możliwość lepszego zrozumienia samych siebie, a co za tym idzie poprawy jakości własnego życia. Czytelnik również ma okazję wykonywać przedstawione w książce ćwiczenia, dzięki czemu, sam może...

Wobec tej książki miałam duże oczekiwania i zostały one aż nadto spełnione. Przeczytałam ją jednym tchem.
Jest mi bardzo bliskie w tej chwili myślenie Pana Bennewicza, a zatem poszukiwanie swojej Misji Życiowej, Duchowości, uczenia się rozpoznawania swoich przekonań i pracy z nimi.
Podoba mi się wykorzystanie przypowieści jako narzędzia coachingowego i ujawnienie...

Jednym słowem: pomocna.

Jedna z moich ulibionych książek od teraz. Kontertne przykłady, brak nadmuchanych teorii. Dużo ciekawych przykładów. Polecam

Świetny poradnik z dużą ilością przykładów dla ludzi nie tylko interesujących się coachingiem.

Bennewicza dobrze się czyta - bez zadęcia, bez chaosu. Prawdy wielokrotnie powtarzane mają większą szansę przylgnąć do szarych komórek. A ponieważ są uniwersalne i ponadczasowe, dobrze aby stały się integralną częścią osobowości. To tak jak z pierwszą pomocą, nie ma znaczenia, że to kolejny kurs - istotą jest wdrukowanie pewnych zachowań. Osoby interesujące się psychologią...

Książka Coaching czyli restauracja osobowości w przystępny sposób udziela odpowiedzi na pytanie, czym jest coaching i w jakich sytuacjach bywa przydatny, a nawet niezastąpiony. Za każdym rozwiązanym na stronach książki problemem stoi jakaś coachingowa technika i ćwiczenie. A wszystko to w historiach z życia wziętych i niezwykłych opowieściach z morałem.To opowieść o...

• Coaching
  • Rozwój osobisty