Pokochaj swoje życie

2010-11-18
2010-11-18
978-83-7377-431-5
zbiorowe

Najlepsza książka o rozwoju duchowym jaką przeczytałam, łącznie z broszurą „cud metafizycznego uzdrowienia” E.Monahan

Taka mała książka a tak dużo zmienia.... Wszystko siedzi w Naszych głowach i choć ciężko w to uwierzyć ale to jak postrzegamy świat i to w jaki sposób postrzegamy siebie ma wpływ na Nasze życie.
Afirmacji trzeba się nauczyć i ja codziennie mam zamiar afirmować swoje życie...
Nic nie tracę a mogę wiele zyskać.

Nic nie tracę a mogę wiele zyskać.

Jedna z moich ulubionych książek Louise Hay. Szczególnie wersja z płyta, którą swego czasu słuchałam codziennie. Mnóstwo pozytywnego myślenia i dobrej energii dostajemy po jej przeczytaniu. Oczywiście jak chcemy, bo jest to wysiłek. Pozytywne myślenie nie jest łatwe i tez trzeba je ćwiczyć, Jak bieg do celu. Ale się opłaca.

Zamówiłam dzis ta pozycje i dwie inne tej samej autorki.. Czekam na przesyłkę ..ciekawa jestem pozycji..

Chyba każdemu z nas zdarzało się choć raz powiedzieć: „to się nie uda”, „nie dam rady”. Często narzekamy na pracę, zarobki, własne życie. Rozpamiętujemy porażki doszukując się przyczyn niepowodzenia. Robimy coś, dążymy do jakiegoś celu, ale po ciuchu w głębi serca sami nie wierzymy w to, że może nam się udać. Nie jest łatwo wyzbyć się tych wszystkich negatywnych myśli, zwłaszcza jeśli nic nie idzie po naszej myśli, ale warto to zrobić żeby poczuć się choć trochę lepiej.

Louise L. Hay w książce Pokochaj swoje życie pragnie nam uświadomić, że cokolwiek pomyślimy albo powiemy na temat swoich finansów, przyjaciół, rodziny, czy sytuacji zawodowej, stanie się prawdą. Wszystkie nasze myśli i wypowiadane z przekonaniem słowa kreują rzeczywistość, mają wpływ na to, co się stanie. Zasada jest bardzo prosta: negatywne myśli przyciągają to, co złe, zaś pozytywne, to co dobre.

„Każda myśl, któąa pomyślisz, i każde słowo przez Ciebie wypowiedziane jest afirmacją. Cała twoja rozmowa z sobą samym, Twoja wewnętrzna konwersacja, jest potokiem afirmacji. Korzystasz z afirmacji, niezależnie, czy je znasz, czy nie. Afirmujesz i kreujesz swoje życiowe doświadczenia każdym wypowiedzianym słowem czy pomyślaną myślą.”

Książeczka podzielona jest na 12 rozdziałów. Na samym początku znajduje się krótkie wprowadzenie i wyjaśnienie, czym właściwie są afirmację i jak działają. W dalszej części znajdziemy już praktyczne ćwiczenia, które pozwolą nam zamienić złe nawyki myślowe na takie, które zawierają tylko pozytywny ładunek. Do całości dołączona jest płyta CD, która nawiązuje bezpośrednio do treści zawartych w książce.

Pokochaj swoje życie to książka, którą przeczytałam w jeden wieczór i od razu poprawiła mi nastrój. Często zdarza mi się narzekać i widzieć wszystko w czarnych barwach, zawsze wtedy sięgam po książki właśnie dotyczące afirmacji, wizualizacji, czy pozytywnego myślenia i zaczynam patrzeć na wszystko inaczej. Louise L. Hay uświadamia nam, że jeśli zaczniemy dostrzegać we wszystkim pozytywne strony i zamiast się zamartwiać i narzekać, spojrzymy na świat z optymizmem, nasze życie będzie po prostu piękniejsze i łatwiejsze. W związku z tym, nawet jeśli teorie głoszone przez autorkę zupełnie do Was nie przemawiają, nie wierzycie w sprawczą moc myśli, to i tak warto poświecić tej książce jeden wieczór. Ja tak zrobiłam i nie żałuję.

''Pokochaj swoje życie. Nauka skutecznych afirmacji z Louise Hay'' jest poradnikiem, dzięki któremu możemy zmienić swoje życie, poprzez zwykle uwierzenie w swoje możliwości. Chyba większość z Was, mówi: ''nie ja tego nie zrobię'', ''nie ja nie umiem'', ''jestem brzydka''. Właśnie! Wystarczy usunąć z tych dwóch pierwszych ''nie'', a w trzecim zastąpić wyraz ''brzydka'' na ''ładna''. Proste, prawda?

Louise L. Hay jest wykładowczynią metafizyki, nauczycielką i bestsellerową autorką wielu publikacji. Jej dzieła zostały przetłumaczone na 29 języków w 35 krajach.

Pisarka w tej książce opisała jak mamy zamieniać zwykłe słowa, które wywołują u nas gniew, na te lepsze, dzięki którym czujemy się dużo lepiej. Ponadto w tej niezwykłej małej książeczce zawarte są pytania, na które podczas czytania musimy odpowiadać samemu sobie i wiele ćwiczeń, które po kilku powtórzeniach wejdą nam w nawyk. Chcąc dowiedzieć się więcej możemy wysłuchać materiału, który jest na płycie CD. Ciekawa rozrywka na długie wieczory jesienno-zimowe. :)

''Pokochaj swoje życie.'' jest poradnikiem, który wywołał u mnie uśmiech na twarzy i najważniejsze: czytając go spędziłam miło czas. Lekturę tę czyta się bardzo szybko, mimo wielu pytań, ćwiczeń, na które musimy odpowiedzieć, chwilę się zastanowić, przypomnieć sobie kilka zdarzeń z przeszłości. Dzięki tej książce uświadomimy sobie, że nasze narzekania na wszystko co nas otacza nic nam nie dadzą dobrego, jedynie bardziej pogorszą sytuację. Lektura ta pomoże nam pokochać świat taki jaki jest, zaczniemy dostrzegać te lepsze strony u kogoś i u siebie, przede wszystkim.

''Pokochaj swoje życie.'' Louise L. Hay poleciłabym wszystkim, których znam, zaczynając od rówieśników kończąc na dziadkach, babciach. Poradnik ten, będzie idealnym prezentem dla naszych bliskich, którzy na pewno się ucieszą. W końcu ich życie stanie się piękniejsze, oni radośniejsi i wszyscy wokół nich również. :) Polecam gorąco!

• Rozwój osobisty
  • Do recenzji
  • L L Hay , E Foley

Dodaj cytat z książki Pokochaj swoje życie