Gramatyka języka polskiego

gramatyka polska
językoznawstwo, nauka o literaturze
83-214-0265-8
gramatyka polska

Okładka książki Nauka o języku dla polonistów Danuta Bartol-Jarosińska, Stanisław Dubisz, Jerzy Podracki, Józef Porayski-Pomsta, Elżbieta Sękowska
6,7
Nauka o języku... Danuta Bartol-Jaros...
Okładka książki Poprawna polszczyzna. Hasła problemowe Hanna Jadacka, Andrzej Markowski, Dorota Zdunkiewicz-Jedynak
6,3
Poprawna polsz... Hanna Jadacka, Andr...

W końcu znalazłam książkę, która ma dobrze opracowane części mowy. Jedynym minusem jest brak rozwinięcia tematu o modulantach - autor zatrzymuje się jedynie przy partykułach. Jednakże plus za to, że w ogóle o nich wspomina i mówi, gdzie można znaleźć informacje na ich temat.

Moja męka. Gramatyka nigdy mi nie szła aż tak dobrze, jakbym chciała. Jednak podręcznik jest dobrze napisany.

• Poradniki
  • Filologia polska
  • Pomoc szkolna
  • TEMAT: Językoznawstwo
  • Studia - polonistyka
  • 2010

Dodaj cytat z książki Gramatyka języka polskiego