Rycerze-Rabusie ze Śląska i Łużyc

Okładka książki Rycerze-Rabusie ze Śląska i Łużyc Robert Primke, Maciej Szczerepa
Okładka książki Rycerze-Rabusie ze Śląska i Łużyc
Robert PrimkeMaciej Szczerepa Wydawnictwo: Technol Seria: Militarne serkrety historia
historia
Militarne serkrety
Technol
2006-01-01
2006-01-01
rabusie średniowiecze

Okładka książki Nad Bobrem w 1945 Robert Primke, Maciej Szczerepa
Nad Bobrem w 1945 Robert Primke, Maci...
Okładka książki Operacja Brunhilda Robert Primke, Maciej Szczerepa
Operacja Brunh... Robert Primke, Maci...

Kupiona i przeczytana na urlopie na Dolnym Śląsku idealnie wprowadziła w klimat miejsca. Zdecydowanie za szybko się czyta :)

Raubritterzy - rycerze rabusie rzadko o nich słyszymy a pod koniec średniowiecza byli bardzo sławni ze względu na swoją działalność. Publikacja opisuje ich historię na terenach Śląska i Łużyc co jest prawdziwą gratką dla interesujących się tematyką regionalną. Mnie osobiście zaskoczyło, że po sąsiedzku też kilku rycerzy uprawiało ten proceder. Sam tytuł przedstawia ogólną charakterystykę tego zjawiska, sylwetki sławnych rycerzy czy gniazda zbójeckie oraz legendy, które pozostały po nich. Ciekawy jest również zagadnienie kupców na ich poczynania, którzy tworzyli "związki miast" do zwalczania uciążliwych sąsiadów. Książka godna uwagi i polecenia.

Ciekawa książka o Rabusiach, którzy mieszkali na Śląsku i Łużycach. Podróżowałem już po zamkach, czytałem o sławnych osobach którzy zamieszkiwali te ziemie. A tu nagle odkryłem tą książkę o rycerzach rabusiach, którzy plądrowali te ziemie. Wyczyny ich zostały umieszczone na kartach historii, tworzone były różne legendy na ich temat. Dolny Śląsk ma wiele ciekawych jeszcze nie odkrytych miejsc przez zemnie.

Jedna z nielicznych tego typu pozycji na rynku. Czyta się fajnie i przyjemnie. Idealna za zimowe wieczory.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobre, krótkie, ale dosyć ciekawe opracowanie tematu rycerzy-rabusiów. Minusem jest odrobinę drętwe opracowanie działu legend i mitów.

• Poszukiwane
  • Średniowiecze