Jeden dzień

978-83-247-2104-7
Małgorzata Miłosz
romans
Inne

Jeśli zamierzacie przeczytać to wyłącznie w całości. Ku mojemu zaskoczeniu, ów pozycja okazała się pouczająca i inspirująca (chociaż na początku wcale taka się nie wydawała). Po kilku dniach od przeczytania nadal mam ją w pamięci. Zostawia to "coś" po sobie. Miłego czytania ;)

Książka, która zachęciła mnie do czytania większej ilości książek z wątkami miłosnymi. Dopiero po przeczytaniu dowiedziałam się o filmie, ale tutaj w ogóle nie ma porównania - książka jest po prostu lepsza. Miałam dużego kaca po skończeniu.

Uwielbiam film na podstawie tej powieści. Książka, która wywołuje spore emocje. Ciekawa i oryginalna koncepcja na fabułę. Przeglądanie życia dwójki ludzi i ich otoczenia na przestrzeni kilku lat poprzez relację z jednego dnia. Narracja poprowadzona nienachalnie. Bohaterowie są naturalni, niepapierowi, co jest ogromnym atutem książki. W miarę szybko się czyta, choć momentami...

Książka wciąga od pierwszej strony, zmusza do myślenia.

Ksiazka ktora pokazuje zycie takim jakim jest. Pelnym emocji wzlotow i upadkow. Poszukiwania siebie i tego ze jeden dzien i jedna chwila moze wszystko zmienic.

Wbrew pozorom bardzo smutna książka, którą nie łatwo mi się czytało.

Jedna z moich ulubionych książek ❤

Zaskoczyłam chyba sama siebie, że książką "nie-fantasy-SF" wciągnęła mnie i zaciekawiła. Mamy tutaj dwójkę zwykłych ludzi, dziewczynę i chłopaka, których obserwujemy przez długi okres czasu. Uczestniczenie w ich życiu przez prawie 20 lat było świetną przygodą, zwłaszcza, że każda z tych postaci jest diametralnie inna, ma inne zaplecze, inny status materialny, inne podejście...

Wspaniała powieść! Od początku do końca przepełniona emocjami. Nieskazitelnie przejrzysta i niesamowicie wciągająca.

Dwoje przyjaciół ze studiów. Oboje z różnym spojrzeniem na świat, z innym nastawieniem i innymi oczekiwaniami. Wiele krętych dróg, wiele życiowych niepowodzeń i nieporozumień. A mimo to tak bardzo do siebie pasujących.

Pokochałam Em i Dex od pierwszej...

Przygnębiająca, smutna, chociaż momentami nawet zabawna historia, ale wyzwala takie pokłady sentymentalizmu i melancholii, że aż robi się od niej ciężko. Nie jest to jakaś ambitna pozycja książkowa, ale też nie jest typowym romansidłem, a bohaterowie wydają się być z krwi i kości, nieidealni, ludzcy. Można się utożsamić z wieloma sytuacjami opisanymi przez Nichollsa, ale...

9 895
    6 508