Unseen

Okładka książki Unseen Rachel Caine
Okładka książki Unseen
Rachel Caine Wydawnictwo: Roc Books Cykl: Czas Wygnania (tom 3) fantasy, science fiction
Czas Wygnania (tom 3)
Roc Books
2011-02-01
2011-02-01
978-0451463838
fantastyka cassiel

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Tą książkę miło się czytało. Pojawia się więcej romantycznej relacji między bohaterami, i Cassie jest już bardziej ludzka. Dalej motyw wykorzystywania dzieci jest drażliwym tematem, ale może niektórym to nie przeszkadza. Szkoda, że nie ma przetłumaczonej ostatniej części, bo chętnie bym poczytała o wojnie. Może kiedyś zdobędę oryginał.

Ma na imię Cassiel i kiedyś była dżinnem - istotą odwieczną jak Ziemia, z której czerpała moc. Małe, zabiegane istoty zwane ludźmi niewiele ją obchodziły - przynajmniej do czasu, kiedy… stała się jedną z nich. Sprzeciwiła się Ashanowi, przywódcy prawdziwych dżinnów i wdała się w wojnę z Perłą (niegdyś jej siostrą w świecie demonów). Teraz Cassiel może przeżyć wyłącznie dzięki pomocy Strażników Pogody, czyli ludzi, którzy nadzorują oddziaływanie otaczających nas żywiołów. Z jednym z nich, ze Strażnikiem rozporządzającym mocami Żywej Ziemi, Cassiel stworzyła związek, a przynajmniej usilnie stara się być razem.

Boże, dlaczego? Czemu spośród wielu książek znajdujących się w bibliotece musiałam wybrać akurat tą serię? Czemu, czemu, czemu!? Jestem załamana. Z każdym zdaniem było gorzej i gorzej, i coraz bardziej chciało mi się spać. Ostatecznie tego nie zrobiłam, bo jak zacznę to muszę skończyć. W tej książce nie ma nic dla mnie. A przecież tematyka całkiem ok... No, ale brak jakiejkolwiek fabuły to już inna sprawa... Nie polecam!

Zakończenie, które nie jest zakończeniem. Niedosyt i zagubienie.

Zakończenie, które nie jest zakończeniem. Niedosyt i zagubienie.

PO przeczytaniu pierwszych tomów spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego. Poprzednie tomy były bardzo przyjemną lekturą i tu spodziewałam się tego samego. W tej kwestii na szczęście się nie zawiodłam, jednak zakończenie mnie trochę zdołowało. Pewna że będę mogła przeczytać kolejne tomy zaczęłam przekopywać internet i ku mojemu zdziwieniu kolejnych tomów nie było. Uważam że zakończenie jeśli nie ma kolejnych części powinno być zdecydowanie inne.

hmm chyba muszę stwierdzić, że książka mnie nudziła, dosłownie przy niej zasypiałam. Jedynym momentem jaki się czytało jako tako było wkroczenie do zamkniętej społeczności tam w miarę jakoś ta akcja odżyła. Spodziewałam się czegoś bardziej szumnego niż to co dostałam.

Przeczytane!

Przeczytane!

Przyjemna lektura, choć jakieś wielkie dzieło to nie jest. Trylogia młodzieżowa, lekka, przyjemna, nie wymagająca większej uwagi. Mimo wad nie żałuje, że ją przeczytałam i kupiłam, zresztą za nie wielką cenę (całą trylogie za zaledwie 15 zł).

1997

Podtrzymuje super seria szkoda że nie skończona