Bibliotekarstwo

praca zbiorowaZbigniew Żmigrodzki Wydawnictwo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich popularnonaukowa
838762909X
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
bibliotekarstwo biblioteka podręczniki akademickie
popularnonaukowa
838762909X
bibliotekarstwo biblioteka podręczniki akademickie

1930

Mocno już trąci myszką, niestety. Można się co najwyżej pośmiać w duchu, odczytując hymny pochwalne na temat 'najnowszych' zdobyczy techniki oraz prognoz na 'przyszłość' ;)
Niektóre rozdziały, szczególnie początkowe, czytało mi się nieźle, lektura innych była drogą przez mękę. Zupełnie niepotrzebnie postanowiłam 'przemielić' całość. Efekt jest taki, że straciłam sporo czasu...

Mimo upływu czasu korzystam z niej regularnie, ponieważ treści w dużej mierze wciąż pozostają aktualne. Napisana poprawnym, naukowym językiem, więc nie czyta się jej jak najlepszej powieści, ale również nie męczy się człowiek, jak na torturach. Godna polecenia w zasadzie tylko bibliotekarzom o różnych specjalnościach.

Po przeczytaniu niewielkich fragmentów z tej książki mogę stwierdzić ,że jest ona pisana łatwym choć nieco suchym a przez to nieciekawym językiem. Zawiera jednak wiele pożytecznych i wartościowych informacji.

• Studia
  • Przeczytane dawno temu