Przemysł I. Syn Władysława Odonica, książę wielkopolski 1220/1221-1257

Okładka książki Przemysł I. Syn Władysława Odonica, książę wielkopolski 1220/1221-1257
Bronisław Nowacki Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
2003-01-01
2003-01-01
historia średniowiecze rozbicie dzielnicowe piastowie Przemysław I

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów polskiego średniowiecza!
Dla wszytskich wielbicieli skrytobójczych realiów rozbicia dzielnicowego!
A tak na poważnie - solidna pozycja, przystępnym językiem (mimo paru łacińskich wtrętów) napisana.
Jedyny zarzut - wbrew tytułowi, Przemysł I pojawia się dopiero po 130 stronach, albowiem pierwsze rozdziały to zarys sytuacji politycznej i dzieje rozbicia dzielnicowego w pigułce. Zarzut ten należy jednak potraktować jako zaletę - autor bardzo szczegółowo wprowadza nas w temat, jakim są losy Wielkopolski w XIII w.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów polskiego średniowiecza!
Dla wszytskich wielbicieli skrytobójczych realiów rozbicia dzielnicowego!

Dodaj cytat z książki Przemysł I. Syn Władysława Odonica, książę wielkopolski 1220/1221-1257