Kimono. Jego dzieje i miejsce w kulturze japońskiej

Barbara Zaborowska Wydawnictwo: rękodzieło
83-88542-49-4
kimono Japonia
rękodzieło
83-88542-49-4
kimono Japonia

Książka bardzo ciekawa i przystępnie napisana, opatrzona dużą ilością ilustracji. Jej największą wadą jest zdecydowanie to, że jest bardzo krótka.

Jedna z bardzo niewielu dobrych publikacji na ten temat.

Na półkach: , , , , ,

Książka niezbyt obszerna, napisana w stylu "krótko, zwięźle i na temat". Czasem brakuje opisów, ale to chyba jedyna taka książka na polskim rynku, i jednak w dość łatwy i szybki sposób zaznajamia czytelnika z kimonem.

Bardzo dobra rzecz - a na naszym rynku chyba jedyne takie opracowanie. Rzetelnie przygotowane, oprócz historii i charakterystyki, podejmuje także wiele aspektów zjawiska kulturowego, jakim jest kimono. Choć przyznam, że książka pozostawiła mi pewien niedosyt - w kilku miejscach zabrakło mi bardziej szczegółowego opisu, tu i ówdzie aż się prosiło o dogłębniejsze wyjaśnienie....

Książka wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Suche fakty, wręcz wyliczenia terminów, ubogie opisy, bardzo mało wniosków, wyjaśnień. Przyznaję, że zawiera ona sporo informacji przydatnych zwłaszcza dla osób, które nie zagłębiały się jeszcze w tematykę kimona. Jednak dla mnie ma charakter broszurowy.
Moja ocena byłaby niższa, gdyby nie miła niespodzianka w postaci bardzo...

Unikatowa pozycja na polskim rynku, gdzie próżno szukać tak dokładnego opracowania monograficznego o tym japońskim stroju. Są zatem wyczerpujące informacje o produkcji, o znaczeniu i kodzie kimona, o jego odmianach, pojawiających się w teatrze - stanowczo należy znać.

• Japonia
  • Japonia
  • Chcę w prezencie
  • Mam
  • Azja
  • 2009

Dodaj cytat z książki Kimono. Jego dzieje i miejsce w kulturze japońskiej