Oddajemy bestie do hotelu

Okładka książki Oddajemy bestie do hotelu Klementyna Sołonowicz-Olbrychska
Okładka książki Oddajemy bestie do hotelu
Klementyna Sołonowicz-Olbrychska Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych Seria: Biblioteka Błękitnych Tarcz literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Biblioteka Błękitnych Tarcz
Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych
1969-01-01
1969-01-01
48 min.

Biblioteka Błękitnych Tarcz 26/62
Wspaniała i wzruszająca książka mówiąca o szacunku do zwierząt.
Rzecz dzieje się na wsi. Marcin dostał zadanie - utopić kotkę. Przecież na wsiach tak się robi, a kotka to kłopot, bo tylko urodzi kolejne koty, więc kolejne problemy. Na szczęście Marcin ma dobre serce i nie ma zamiaru zwierzęcia zabijać. Chce je wypuścić do zagajnika, ale kotka wraca do niego i się tuli. Idzie więc Marcin do sąsiedniej wsi, gdzie spotyka Antka, kolegę. Antek płacze, bo jacyś kretyni przywiązali sznurami psa do krzaków przy torach tak, że pies siedział na szynach. Pewna śmierć pod kołami pociągu. Chłopcy w ostatniej chwili ratują psinę. Mają teraz dwa bezpańskie zwierzaki. Antkowi przypomina się odległy o 5 kilometrów dom opieki nad zwierzętami. To prywatna inicjatywa, starsza, samotna pani opiekuje się kilkudziesięcioma psami i kotami.
Gdy prowadzą tam psa i kota, kobieta przyjmuje ich z wściekłością i krzykiem. Oskarża ich, że to właśnie chłopcy tacy jak oni biją, zabijają i okaleczają zwierzęta. Ostatecznie opowiadają kobiecie o akcji uwolnienia kundelka od śmierci, i ta zmienia nastawienie. Przyjmuje do siebie oba zwierzaki. Chłopcy obiecują jej pomóc przy opiece nad zwierzętami i przy domu.
Historia uczy szacunku do zwierząt, o tym, jak ważna jest nasza opieka, zwłaszcza nad bezdomnymi kotami i psami, których w okolicy jest pełno. Uczy nas odpowiedzialności za inne istoty, zwłaszcza słabsze i uzależnione od nas.

Biblioteka Błękitnych Tarcz 26/62
Wspaniała i wzruszająca książka mówiąca o szacunku do zwierząt.

• Przeczytane w 2020
  • Do kupienia
  • Seria: Biblioteka Błękitnych Tarcz
  • Literatura młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Oddajemy bestie do hotelu