Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena

2011-04-04
2011-04-04
978-83-240-1626-6
Adriana Sokołowska-Ostapko
Osama bin Laden zamach terrorystyczny historia - 21 w. rodzina islam kobieta w islamie

więcej Więcej

Warto poznac ten temat z tej perspektywy.

Znaleziona w otchłani bardzo dobrze wyposażonej półki "Chcę przeczytać".

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Każdy wie co zrobił Bin Laden więc ciężko się czyta jakim był wspaniałym ojcem i mężem. Czy jeden człowiek może mieć aż tak dwa różne oblicza?
Przeczytajcie i oceńcie sami.

Jedna z tych wyjątkowych historii, które czyta się z zapartym tchem. Wzbudza wielką ciekawość, porusza i zmienia myślenie na pewne sprawy.

Na półkach: , , , ,

Ta książka bardzo długo zalegała na mojej półce. Jakoś nie potrafiłam się za nią zabrać, jednak w końcu to uczyniłam i wcale nie żałuję.

Byłam jej bardzo ciekawa i nastawiałam się na naprawdę świetną pozycję. Na początku czytałam tę historię na jednym wdechu, potem trochę się uspokoiło, by przejść do koncówki, która wbiła mnie w fotel.

Momentami czytało się ją cieżko, bo...

Książkę pochłonęłam i jestem w szoku. Miałam zupełnie inne zdanie o Osamie Bin Ladenie. Tak jak zapewne każdy miałam wyobrażenie ze to człowiek, który jest niezrównoważony, nie szanujący nikogo - tym bardziej swojej rodziny. Byłam przekonana (przynajmniej tak sobie to wyobraziłam), że ten człowiek nie szanował swojej rodziny, awanturował i pewnie używał przemocy. - A tutaj,...

Cześć

Gorąco polecam lekturę tej książki. A dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest wiarygodna, ponieważ jej współautorami są najbliżsi Bin Ladena. I dlatego też książka przedstawia go od zupełnie innej strony niż znamy z mediów. Właśnie jako męża i ojca. A jakiego? Przekonajcie się koniecznie sami, warto!

Poruszająca opowieść kobiety, która kochała największego terrorystę Bin Ladena.Wyjechała aby chronić swoje dzieci i rodzinę. Polecam.

Historia zza kulis - jak postrzegany był Osama Bin Laden przez najbliższych. Historia rodziny owianego złą sławą terrorysty oraz obraz muzułmańskiej rodziny (radykalnie muzułmańskiej). Momentami szokuje uległość wobec ojca rodziny, momentami nużą nieciekawe opowieści. Są prawdopodobnie lepsze książki o kulturze wschodu, jednak jeśli nic innego nie macie pod ręką, można...

"Upór i determinacja w dążeniu do celu bywają w życiu zaletą, a równie dobrze mogą być wadą" (str 369)
Jest to historia rodziny Osamy Bin Ladena opowiedziana przez jego pierwszą żonę i czwartego syna z pierwszego małżeństwa, uzupełniona materiałem źródłowym Autorki. Wzbogacona zdjęciami i krótką historią krajów, w których rodzina przebywała.Poznajemy nieznane fakty i...

• Literatura faktu
  • Chcę w prezencie
  • 2012
  • 2013
  • Tematyka arabska

Jean Sasson Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena Zobacz więcej