Sklepik z marzeniami. Tom 1

Stephen King horror 350 str.
Needful things

Świat Książki
horror
sklepik marzeniami stephen king

Kup książkę

Okładka książki 15 blizn Paweł Paliński, Łukasz Śmigiel, Graham Masterton, Mort Castle, Stefan Darda, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Robert Cichowlas, Joe Hill, F. Paul Wilson, Aleksandra Zielińska, Jacek M. Rostocki, Ramsey Campbell, Jack Ketchum, Edward Lee
6,0
15 blizn Paweł Paliński, Łukas...

Książka dobra ale bardzo ciężko mi się ją czytało szczególnie początek ( tak od połowy było już dobrze) . Dla mnie największym problemem było to , że wszystko szło przewidzieć lub był na samym początku opisane. Brakowało elementu zaskoczenia, napięcia które zachęcałoby do czytania. Zakończenie - dla mnie słabe oczekiwałam czegoś lepszego.

To moje pierwsze spotkanie z Kingiem i zapewniam, że nie będzie ostatnim. Książka napisana przystępnie dla czytelnika. Choć nie jestem fanką fantastyki ta książka zrobiła na mnie wrażenie. Ciekawy dobór postaci, akcja, która ma nader szybki bieg, jezyk pisarski autora spowodowały, ze czytało się przyjemnie i z zainteresowaniem. Zdecydowanie polecam

Dobra, aczkolwiek nie oryginalna. Motywy w książkach mistrza grozy coraz bardziej zaczynają mi się przejadać. Każda kolejna książka wygląda podobnie i chociaż każda z nich jest dopracowana i w pełni niezależna od innych historie nie wydają się zlewać w całość tworząc obraz uniwersum a wydają się być niemal podobne i schematyczne.
Oceńcie sami,
Adrian Jeżak

Tak średnio. Z przyczytanych przeze mnie Kingów, ten był najsłabszy. Moje zaciekawienie wzbudziła dopiero w połowie objętości. Później było już lepiej. Ale na Kinga to za mało.

Zapowiadała się na ciekawą, ale wkrótce ukazała swój niewykorzystany potencjał. Nudne dialogi, średni bohaterowie wpływają na brak napięcia. Akcja rozwleczona w sposób mniej ciekawy niż np. w "To".

Niemal od początku antagonista jest podany nam na tacy. Więc nie było w tej kwestii zdziwieniem kto jest „złym gościem”,podobała mi się opowieść z perspektywy Briana niestety krótka, mniej już od innych bohaterów. Odniosłam wrażenie,,że autor nie może się zdecydować czy powieść ma być thrillerem/horrorem czy dramatem rozgrzebującym traumatyczne wydarzenia z życia jego...

Witam w moim "Sklepiku z marzeniami". Rozejrzyj się i coś sobie wybierz. Przepraszam, o co pytasz? O cenę? Możemy ponegocjować. Oczywiście płacisz tyle, ile uznasz, że coś jest warte. Już wybrałeś? Wyśmienicie, doskonale. Podejdź ze mną do kasy. Dwadzieścia dolarów? Za dużo płacisz. Wezmę tylko pięć dolarów. Ale posłuchaj mnie uważnie. Znasz taką jedną młodą dziewczynę?...

Opinia pochodzi z:

Spełnienie najskrytszych marzeń za figiel? Przecież oddalibyśmy wszystko za spełnienie tego jednego marzenia, a ceną jest tak błaha rzecz jak głupi żart, interes życia prawda? ... prawda? Robi się jednak poważniej kiedy zauważymy, że to potężna karta przetargowa, wszak każdy z nas o czymś marzy mniej lub...

Końcówka była dosyć przewidywalna i niesatysfakcjonująca. Z początku czytało się dość łatwo i przyjemnie, z czasem jednak strasznie się dłużyło.

taka sobie

10 472