Sklepik z marzeniami. Tom 1

1998-01-01
83-7129-642-8
Krzysztof Sokołowski
sklepik marzeniami stephen king

Wystawiam wysoką ocenę, głównie dlatego, że przez tą książkę po prostu płynąłem, zero dłużyzny. Dla fanów Kinga pozycja obowiązkowa, myślę, że dobra również na początek przygody z rzeczonym autorem.

Ciekawa historia, interesujące postacie i wielowątkowość sprawia, ze jak na tak wielokartkową książkę odbiorca się nie nudzi, a rozkręcanie akcji finałowej przez autora jest wykonanie niemal perfekcyjnie.

Jest to moja pierwsza książka KInga. Strasznie bałam się sięgnąć po książki tego autora, lecz po przeczytaniu sklepiku z marzeniami pokochałam go.

Moja pierwsza książka Kinga. Dziś mam wszystkie 🍻

Ooo to chyba najlepsza z książek Kinga ! Wciąga od pierwszej strony i nie zwalnia tempa do ostatniej . Mega tajemnicza i klimatyczna . Idealna na jesień !

Od tej książki zaczęłam czytać twórczość tego autora ;)

"Sklepik z Marzeniami" początkowo rozkręcał się dosyć powoli, aczkolwiek warto było przebrnąć przez początek - z każdym kolejnym rozdziałem historia nabiera tempa, staje się coraz bardziej intrygująca i, co dla mnie osobiście liczy się jako plus, brutalna. Rozwój spraw mało przewidywalny, przez co dość ekscytujący, miejscami można wręcz samemu poczuć frustrację oraz...

Co prawda rzuciłam książką dwa razy kiedy ją trzymałam, ale to tylko pokazuje, że książka naprawdę potrafi wejść pod skórę i wzbudzić przeróżne emocje. Bardzo polecam, rozkręca się dość długo, bo ma wiele postaci do wprowadzenia, ale ostatecznie warto i to bardzo się pozwolić w nią wciągnąć.

Oto definicja Kinga. Małe senne miasteczko, realni i ciekawi bohaterowie i oczywiście mroczne, przerażające zło. Ta pozycja pomogła mi wrócić do prozy Stephena.

Moja walka ze "Sklepikiem marzeniami" była długa i nierówna, ale nareszcie dziś dobiegła końca. Książki kieszonkowe mają to do siebie, że przez swój niewielki format sprawiają wrażenie lektur na raz, tymczasem okazuje się, że czasami przeczytanie takiej książki zajmuje, powiedzmy, miesiąc. Kupuje taką człowiek na wyprzedaży i myśli, że przeczyta na szybko pomiędzy innymi...

11 585
    5 434