Warkocz pokoleń

Aleksandra J. Ostroch Wydawnictwo: Twój Styl biografia, autobiografia, pamiętnik
Twój Styl
opowiadania
biografia, autobiografia, pamiętnik
opowiadania

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2082

Hmm...refleksje nasuwają się same. Książka przyciągała mnie jak magnez, im dalej tym bardziej. Prosty język, mnóstwo prostych historii i ..prosto w serce. Lubię emocje i płynącą z książki wiedzę i też tych rzeczy w sadze nie brakuje. Cudownie spędzony czas.

Na półkach: , , , ,

"Warkocz pokoleń" to wzruszająca opowieść o rodzinie autorki. Spisała ją ona w oparciu o wspomnienia swoich przodków, przede wszystkim babci. Do niektórych wydarzeń z przeszłości dotarła, śledząc dokumenty na temat rodzinnych stron, więc książka to nie tylko historia kilku pokoleń, ale i miejscowości Czerwionka-Leszczyny oraz innych śląskich zakątków.
Ciekawie pokazane...

Książka opowiada o dziejach rodziny autorki od bodajże połowy XIX wieku po czasy powojenne Śląska. Dla kogoś interesującego się historią Śląska, szukający własnych przodków i z okolic Rybnika - lektura obowiązkowa. Autorka opisuje zwyczaje, obrzędy towarzyszące Ślązakom nie tylko w dni świąteczne ale również w życiu codziennym. Wyjaśnia, jak to kiedyś było. Wplatanie...

Kupiona przez przypadek, przeczytana z zainteresowaniem, pozostawia lekki niedosyt.

• Audiobooki
  • Czytadła