rozwińzwiń

Dwa tygodnie w innym mieście

Okładka książki Dwa tygodnie w innym mieście Irwin Shaw
Okładka książki Dwa tygodnie w innym mieście
Irwin Shaw Wydawnictwo: Książnica literatura piękna
literatura piękna
Two weeks in another town
Książnica
2004-01-01
2004-01-01
83-7132-686-6
Jacek Makojnik

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oto główny bohater ma swoją heideggerowską sytuację graniczną. Znudzony życiem, rozczarowany sobą i rzeczywistością stawia sobie pytania, próbuje odczytywać znaki, i uczciwie szukać odpowiedzi. Przeżywa bardzo intensywny duchowo czas, kiedy odważnie ocenia innych i siebie.

Jednak wszystkie wiwisekcje, których dokonuje na sobie i innych nie są równe, jedne bywają trafne, odkrywcze, ciekawe, inne niestety zbyt uproszczone czy naciągane.

Droga, którą przebywa w czasie tych dwóch tygodni bohater, często można nazwać drogą przez mękę, jest krew, pot, łzy, destrukcja, ale czy poprowadzi ona go do zbawienia, do odkrycia na nowo sensu?

Dwa tygodnie by ocalić to co zginęło, dwa tygodnie by odszukać sens lub zginąć.

Typowy Shaw, trzeba lubić jego psychologiczne podejście do sprawy, jego zakochanie w wielu wątkach. Ja uwielbiam

Głęboka i bardzo dojrzała .polecam

Głęboka i bardzo dojrzała .polecam

Bardzo dobrze napisana i przemyślana książka. Mądra , wzruszająca , dojrzała i bardzo wartościowa powieść , którą czyta się z wielką przyjemnością.
Polecam

Polecam

Lubię tego autora , ale tym razem nie powaliło mnie na kolana .

Lubię tego autora , ale tym razem nie powaliło mnie na kolana .

• Przeczytane dawno temu
  • Obyczajowe
  • BOOK * Na półce * To See
  • 2013
  • Wypożyczyć jak najszybciej

Dodaj cytat z książki Dwa tygodnie w innym mieście