Dwa tygodnie w innym mieście

Okładka książki Dwa tygodnie w innym mieście
Irwin Shaw Wydawnictwo: Książnica literatura piękna
literatura piękna
Two weeks in another town
Książnica
2004-01-01
2004-01-01
83-7132-686-6
Jacek Makojnik

więcej Więcej

Lubię tego autora , ale tym razem nie powaliło mnie na kolana .

Bardzo dobrze napisana i przemyślana książka. Mądra , wzruszająca , dojrzała i bardzo wartościowa powieść , którą czyta się z wielką przyjemnością.
Polecam

Głęboka i bardzo dojrzała .polecam

Oto główny bohater ma swoją heideggerowską sytuację graniczną. Znudzony życiem, rozczarowany sobą i rzeczywistością stawia sobie pytania, próbuje odczytywać znaki, i uczciwie szukać odpowiedzi. Przeżywa bardzo intensywny duchowo czas, kiedy odważnie ocenia innych i siebie.

Jednak wszystkie wiwisekcje, których dokonuje na sobie i innych nie są równe, jedne bywają trafne,...

Typowy Shaw, trzeba lubić jego psychologiczne podejście do sprawy, jego zakochanie w wielu wątkach. Ja uwielbiam

• Przeczytane dawno temu
  • MUST to be READ
  • Beletrystyka
  • Literatura piękna obca
  • Wypożyczyć jak najszybciej
  • BOOK * Na półce * To See

Dodaj cytat z książki Dwa tygodnie w innym mieście