Krawędź czasu

Krzysztof Piskorski Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza RUNA Seria: Gwiazdozbiór Fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
Agencja Wydawnicza RUNA
steampunk
fantastyka, fantasy, science fiction
Gwiazdozbiór Fantastyki
steampunk

Kompletnie nie mój klimat. Nie wiem czym się sugerowałem, wypożyczając tę książkę z biblioteki. Chyba okładka i błędne założenie, że to rasowe fantasy wpłynęło na moją decyzję. Czytałem tę powieść bez żadnych emocji, "na sucho", bo fabuła jest tak zjebana (oczywiście nie mam w zamiarze obrażać ludzi, którym książka się podobała), że doznałem szoku - na co ja się porwałem?...

Coś nowego. Ciekawa konstrukcja z dobrze dopasowaną fabułą.

Niesamowicie ciekawa pozycja na tle twórczości Piskorskiego. Wyrazisty steampunk połączony z kabałą. Intrygująco przedstawione zagadnienie czasu oraz rozwoju bohatera. Językowo również nie mam się do czego przyczepić. Szkoda, że jest to pozycja, której nie da się już praktycznie kupić.

„Krawędź Czasu” czytałem 7-8 lat temu i koncept powieści pamiętałem dosyć mgliście. Początkowo powrót wydawał mi się być tylko przyjemnym zjadaczem czasu, ale im dalej w las, tym jego „krawędź” zakrzywiała się, przykuwając mnie do nieustannej lektury.

Piaskowski wykreował steampunkowe realia, o których w końcu warto czytać. Nie tylko doprawił je historią XIX Polski z jej...

Wymagająca powieść :)

Bliższą znajomość z twórczością Krzysztofa Piskorskiego zawarłam dzięki pachnącej etherem i stempunkiem alternatywnej historii Polski – Czterdzieści cztery. Wtedy też stwierdziłam, że ta mieszanka stylu z kreacją osobliwych światów bardzo mi odpowiada. W swoim przekonaniu utwierdziłam się podczas czytania Zadry. Przyszedł więc czas na kolejną książkę z résumé autora, a mój...

Bardzo fajna zamknięta pętla czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wow. Ta opowieść to jedna wielka spirala. Ponad to, wg. mnie autor ma bardzo świeże podejście do tematu, jego książki są nietuzinkowe i wciągające.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest świetna.
Po niedawnej lekturze "Czterdzieści i cztery" spodziewałam się czegoś zbliżonego - może nie przeciętnego, ale dobrego, solidnego steampunku. Tutaj jednak jest dużo lepiej. I o ile krótki opis książki bardzo niewiele mówi, o tyle ciężko powiedzieć więcej, nie wchodząc w zawiłości fabuły - to trzeba przerobić samemu :)

Książka, która wciąga. Książka, która wchłania w wykreowany przez autora świat. Książka nowoczesna. Książka ciekawa. Książka. którą można określić jako 'ponadczasową', a nawet wychodzącą poza "krawędź czasu". Książka warta tego by pisać o niej dobrze. No i oczywiście autor i jego spojrzenie na świat, warte zapamiętania.

Dyskusje

• Fantastyka