Powrót na Route 66

2011-02-18
2011-02-18
978-83-7513-825-2
choroba Alzheimera małżeństwo Droga 66

Słodko-gorzka powieść o miłości i przemijaniu. Każdy etap w życiu ma swój smak i rządzi się swoimi prawami. Starość jest z reguły smutna, trudna i bolesna. Wiąże się z dokuczliwymi i męczącymi chorobami.
Oswajanie śmierci i oczekiwanie na ostateczność to nierozłączne elementy życia. Można ją przeżyć po swojemu i na własnych warunkach.

Przykładem jest opowieść o...

Głównym wątkiem tej opowieści jest podróż (ostatnia) pary schorowanych staruszków. Trafiłam na tą książkę przez przypadek. Może i nie jest to lektura w moim stylu, ale mimo tego czytało mi się szybko i z zaciekawieniem. Nie ma w tej książce zbyt wielu zwrotów akcji, ale daje ona sporo do myślenia. Po skończeniu człowiek się zastanawia nad upływającym czasem, życiem,...

Siedzę już jakiś czas i nie wiem, co napisać.
Przeczytałam tą książkę przez kompletny przypadek.
Kompletnie nie trafiła ta książka w mój gust.
Dwoje staruszków, choroby, trudna droga, jak się okazuje ich ostatnia - czego domyślicie się po pierwszych stronach.
I tak sobie jadą i jadą, bo on chory, ona chora no i tak babcia stwierdziiła, że ich zabije - no tego też się...

Piękna historia, która ukazuje bezgraniczną miłość i oddanie. Książka może niekoniecznie wzrusza do łez, ale... chwyta za serce, zmusza do zastanowienia się nad podejmowanymi decyzjami, życiem i jednocześnie gwarantuje ubaw poprzez komentarze bohaterki.
Duży plus za zakończenie.

Książka trochę się mi się dłużyła. Tak czytałam i czytałam.. Chociaż historia ciekawa, a zakończenie bardzo zaskakujące.

Książka mnie nie zachwyciła,zbyt dużo szczegółowych opisów drogi,zbyt mało dialogu :)

Kupiłam ze względu na tytuł i niestety zawiodłam się. Rozpadająca się, stara Route 66 jest fajnym wyjściem do opowiedzenia o kochającym się, schorowanym małżeństwie i ich ostatniej podróży. Niestety ja chciałam poczuć magię słynnej drogi, a tego nie poczułam. Jeśli ktoś lubi niespieszne, ciepłe opowieści o życiu to będzie usatysfakcjonowany.

Książka naprawdę mi się podobała. Elly jest niezwykle inspirującą bohaterką, zachęcającą do podejmowania wyzwań oraz spełniania swoich małych marzeń. Na uwagę zasługuje również jej cierpliwość do męża i relacja, którą udało Jej się z nim stworzyć. Lektura ta zachęca także do zaplanowania kolejnej podróży oraz robienia wielu zdjęć - czytając sceny z oglądaniem przez Johna i...

Ta książka,to jedno z najpiękniejszych przeżyć literackich ostatnich czasów.
Oto,mamy powieść której fabułą,nie jest śmierć i pożoga.Ale miłość,oddanie i przywiązanie do siebie dwojga,starszych schorowanych ludzi.
Książka,nie jest najeżona akcją.
Nie ma tu pościgów,strzelanin.Gangsterów,za to jest kamper.
Kilka stanów i można tak napisać,jazda.To celu,przed siebie.
Ci...

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Piekna historia o starszych ludziach, ktorzy nie daja sie chorobie i starosci i postanawiaja wbrew zaleceniom lekarzy, trosce dzieci i zdrowemu rozsadkowi odbyc dluga podroz do kalifornii. Ella walczy z rakiem, ale wie ze w przypadku osiemdziesiecioletniej pacjentki lekarze i tak sie nie staraja bo postawili na niej krzyzyk. Za to jej druga...

• 2012
  • 2015