Daj mi szansę

Okładka książki Daj mi szansę Cecily von Ziegesar
Okładka książki Daj mi szansę
Cecily von Ziegesar Wydawnictwo: Amber Cykl: Plotkara. Wejście Carlsów (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Plotkara. Wejście Carlsów (tom 3)
Take a Chance on Me
Amber
2009-01-01
2009-01-01
Karolina Post-Paśko
Cecily von Ziegesar Plotkara. Wejście Carlsów literatura młodzieżowa Nowy Jork Upper East Side Manhattan

Dla tych co zgłębili cykl Plotkary 12 tomów, oraz prequel 1 i 2 , dodatkowa gratka.
Powrót do liceum na Manhattanie.
Nowe postacie, szczególnie trojaczki Carlsów Avery, Baby i Owen , które dopiero się sprowadziły się do bogatej dzielnicy i zaczynają uczęszczać do elitarnego liceum.
W trzeciej części rodzeństwo Carlsów czuje się jakby od zawsze tu mieszkali. Puszczają się w wir imprezowego szaleństwa. Nauka może poczekać.
Wszystko komentuje dawna , znana nam plotkara z poprzedniego cyklu.

Ma się wrażenie jakby dalej tkwiło się w tamtym dawnym cyklu. Tylko jest inna odsłona, bo nowe postacie. Tamtych już nie ma.

Na treść składają się plotki, bogactwo, luksus, przepych, drogie limuzyny, dostęp do nieograniczonej ilości pieniędzy, apartamenty jakich świat nie widział na Piątej alei, przyjęcia i bankiety, drogie sklepy, zepsuta młodzież – pijaństwo, trawka, seks i ciągłe imprezowanie.

Młodzieżowy język, bardzo proste słownictwo, praktycznie same dialogi. Brak opisów poza wyglądem ubiorów, apartamentowych dekoracji .
Czytadło jak pozostałe. Nic specjalnego. Nawet uważam ,że tamten cykl był odrobinę lepszy.

Powrót do liceum na Manhattanie.

1962

lekka, przyjemna lektura.

lekka, przyjemna lektura.

• Plotkara
  • Młodzieżowe
  • 2011
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Daj mi szansę