Historia epidemii.Od dżumy po AIDS

zdrowie, medycyna
Anna Matusiak
Seria z Wagą
choroby epidemie dżuma ludzkość

Trochę wiedzy tu jest, ale autor błąka się po tematach nie mogąc się zdecydować jakie informacje są ważne, jakie można ominąć, na czym się skupić. Temat jest potężny, a dzięki takiemu odbijaniu nie dowiedziałem się zbyt wiele, oprócz paru ciekawostek. Ogólnie trochę żałuję, że sięgnąłem, bo powstało na pewno więcej ciekawszych i lepiej zrealizowanych książek tego typu.

Całkiem interesująca pozycja traktująca - zgodnie z tytułem - o epidemiach nękających ludzkość na przestrzeni stuleci,a nawet tysiącleci.W niezwykle drobiazgowy sposób snuje przed nami opowieść o czterech najbardziej śmiercionośnych spośród nich : dżumie,cholerze,trądzie i gruźlicy ; zapoznaje nas z ich historią,rodowodem,przebiegiem oraz szeroko pojętymi...

• Popularnonaukowe
  • Historia