Dzwony

2011-03-16
978-83-7414-908-2
Jacek Konieczny
literatura amerykańska

Piękna opowieść, czytałam ją z prawdziwą przyjemnością. Mnóstwo wzruszających momentów i wspaniale przedstawiona historia głównego bohatera, który nie poddawał się mimo przeciwności losu. Bardzo polecam!

Nie spodziewałam się, ze książka, której głownym tematem jest muzyka, może mnie aż tak zainteresowac. Polecam gorąco ;)

Chciałabym ładnie określić swoje odczucia i myśli po tej historii, ale nie jestem w stanie i chyba większe słowa są zbędne. Po prostu było to przepiękne, fascynujące, smutne, pełne nadziei i bólu. Żałuję jedynie, że tak długo zwlekałam z lekturą tej książki.

Brak słów, aby ją opisać. Po prostu piękna.

Brak słów, aby ją opisać. Po prostu piękna.

Ciekawa pozycja na deszczowy wieczór będąca połączeniem książki przygodowej, historycznej i romansu. Autor przed napisaniem jej wnikliwie zapoznał się z realiami epoki, klimatem XVIII-wiecznej opery. Zaowocowało to dokładnymi opisami, realizmem w przedstawieniu tła opowieści. Ciekawy jest też zabieg bazowania na kontrastach bieda-bogactwo, nauka-religia, piękno-brzydota, pycha-pokora.
Książkę tę czyta się jednym tchem, jest pełna pięknych dźwięków i niesamowitych zwrotów akcji. Nie jest to powieść realistyczna, nawiązuje konwencją do XIX-wiecznej powieści przygodowej.

Ta książka jest wręcz przesiąknięta dramatyzmem. Ja rozumiem, że taki był zabieg autora. Lecz "co za dużo, to niezdrowo". Denerwowała mnie lektura tej książki. Gdyby autor pokusił się o zmniejszenie napięcia i dramatyzmu, wyszłoby idealnie. Ale, jak wiadomo, ideałów nie ma.

Główny bohater, w moim odczuciu, został wykreowany szablonowo. Nie wiem, jak Was, ale mnie denerwowała ta jego zbytnia delikatność. A już częste omdlewanie i wpadanie na ludzi i przedmioty (dosłownie) było zwyczajnie irytuające! W tym świetle, nie przekonuje mnie wręcz heroiczny czyn, na jaki odważa się bohater pod sam koniec książki. W mojej głowie wciąż brzmi pytanie: "Czy to rzeczywiście ten wątły, przewrażliwiony musico?" Nie rozumiem, skąd u niego nagle pojawiło się tyle odwagi. Być może to tylko moja opinia, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w kreacji bohatera zwyczajnie "coś nie gra".

"The New York Times" porównał tę książkę do "Pachnidła". Moim zdaniem nie jest to trafne porównanie. O ile tam opisy zapachów wręcz duszą i przytłączają czytelnika, o tyle tutaj relacjonowanie wszystkich dźwięków przez autora jest czymś pięknym i pozwalającym faktycznie "dosłyszeć" te dźwięki, kiedy przewracamy kolejne strony powieści.

Piękna! Czyta się jednym tchem ale nie jest to czytadełko dla zabicia czasu, o nie! Wciągająca, momentami zapierająca dech w piersiach historia napisana pięknym językiem. Jest w niej coś magicznego.

W niezliczonej liczbie nowości wydawniczych książka idealnie trafia w mój gust czytelniczy.
Czytam i z każdą stroną " Dzwony " działają na moją wyobraźnię w taki sposób, w jaki "Pachnidło"działało na zmysł węchu.
Piękna, wzruszająca opowieść o chłopcu obdarzonym doskonałym słuchem i pięknym głosem.
Dla mnie piękna i niesamowicie magiczna.

Dla mnie piękna i niesamowicie magiczna.

Skonczyłam czytać, a dzwon bije we mnie nadal.
Jestem zachwycona historią bohaterów i językiem.
Takie książki czyta się jednym tchem, pochlaniaja czlowieka i osadzają się w pamięci na całe życie.
Podczas czytania człowiek, aż czuje całym ciałem każdy dźwięk, zapach i widzi to, co bohaterzy.

Serdecznie polecam.

Skonczyłam czytać, a dzwon bije we mnie nadal.
Jestem zachwycona historią bohaterów i językiem.

Serdecznie polecam.

Fantastyczna! !!