Jim Morrison and The Doors: piosenki

Okładka książki Jim Morrison and The Doors: piosenki Jędrzej Polak, Marek Zgaiński
Okładka książki Jim Morrison and The Doors: piosenki
Jędrzej PolakMarek Zgaiński Wydawnictwo: Britannica Press muzyka
muzyka
Britannica Press
1991-01-01
1991-01-01
The Doors jim morrison the doors muzyka zespół piosenka amerykańska repertuar utwory

Okładka książki Poeci rocka: antologia. 2. Jędrzej Polak, Marek Zgaiński
Poeci rocka: a... Jędrzej Polak, Mare...

Trzeba przyznać, że autor antologii się 'postarał'. Głównie postaral sie zirytować do imentu fanów The Doors, którzy bez trudu znajdą liczne błędy (i nie mam na myśli błędów stylistycznych, interpunkcyjnych, choć te też są 🙄). Masakra.

No i troszkę Pan Autor odleciał z kilkoma tłumaczeniami... dziękujemy za "Pana Dzyndzla, który się wznosi".

Jak widzicie, wybitny tłumacz się trafił. 😁

Jak widzicie, wybitny tłumacz...

Sięgnęłam po tę antologię tekstów piosenek Doorsów z nastawieniem kierowanym czystą fanowską ciekawością, ale nie sądziłam, że wypadnie tak słabo. Błędy w tłumaczeniach, literówki nawet w tekstach w oryginale, niepełny wybór piosenek - całość wypada po prostu niechlujnie. Doceniam jednak poczucie humoru tłumacza, którego polska wersja Mr. Mojo Risin' brzmi "Pan Dzyndzel się wznosi".

Ten zbiór tekstów nie wpada najlepiej.Brak tutaj tekstów z albumów koncertowych (o Other Voices i Full Circle nawet nie mówiąc) a w niektórych tekstach brak całych wersów.
Mianowicie w Love Street brakuje wielu słów i razem z Hello, I Love You są zaznaczone jako utwory z albumu Strange Days, choć są z Waiting For The Sun.

• Muzyka
  • Muzyczne
  • 📚 posiadam
  • BIOGRAFIE-LUDZIE MUZYKI-ZESPOŁY
  • Kiedyś miałam, pożyczyłam i nie ma:(
  • Rozczarowanie.

Dodaj cytat z książki Jim Morrison and The Doors: piosenki