Mój przyjaciel zdrajca

Kukliński biografia zdrajca agent CIA
biografia, autobiografia, pamiętnik
2011-01-05
Kukliński biografia zdrajca agent CIA

Książka o wybitnym człowieku pokazująca jak zakłamana potrafiła być polska historia, jak wielu bohaterów musiało czekać na zostanie bohaterami i jak wielu być może jeszcze czeka. Ciekawa w swojej treści, ukazująca historię jakby zaczerpniętą z amerykańskiego filmu akcji, a jednak dziejącą się na ziemiach polskich niegdyś, naprawdę.

Bardzo ciekawa pozycja, można się zgadzać ze sposobem przedstawienia bohatera lub nie, można się doszukiwać kłamstw i przeinaczeń, a można dać się po prostu ponieść tej historii i nie szukać "prawdy absolutnej" o życiu bohatera. Świetnie się czyta.

Czytałam tą książkę z zapartym tchem i szeroko otwartymi oczami. Zarys postaci i przebieg akcji są niesamowite. Wątki są tak poukładane, że czyta się ją jednym tchem. Historia niebagatelna, a do tego znakomicie przedstawiona. Na mnie wywarła ogromne wrażenie. Wszystkim polecam.

Maria Nurowska, pisząc swoje powieści, dość często posiłkuje się życiorysami rzeczywistych postaci, tworząc w pewnym sensie ich fabularyzowane biografie. Przeważnie jednak przemyca między faktami liczne, ale możliwe elementy fikcji literackiej. Tym razem autorka wzięła na tapetę życie bardzo kontrowersyjnego Polaka – pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Jak sama zaznacza w...

Akcja miejscami jak filmie. Ale to nie był film.

1938

109/2018 (E)

Niesamowita ksiazka, polecam. Czy ci, ca ciagle uwazaja go za zdrajce, wiedza, ze zaplacil za swoja aktywnosc smiercia obydwu synow?

Nie była to moja pierwsza książka o Pułkowniku. To co ją wyróżnia, to forma. Napisana jest w pierwszej osobie, co jest zdecydowanie przyjemniejsze do czytania. Jest kilka wątków, które wcześniej nie były opisane. Pozycja warta przeczytania.
W świecie wywiadów nigdy nic nie jest takie, jak wygląda. Trzeba też przyjąć, że Kukliński nie mówi wszystkiego. Co jednak nie...

Nie mam problemu z oceną gen. Kuklińskiego. Nazywanie go zdrajcą jest zwykłym oszczerstwem. Książkę nieźle się czyta i wielu osobom może przybliżyć sylwetkę generała.

Książka świetnie napisana, jeżeli chodzi o styl, bardzo fajnie się czyta, ile w niej prawdy trudno powiedzieć ..., a co do opinii o samym postępowaniu Kuklińskiego pozostawiam do własnej oceny każdej/ego z Was, ale niezaleznie od opinii to naprawdę książka godna polecenia, gdyż sama autorka nie ocenia w niej postępowania Kuklińskiego i daje nam możliwość do własnej oceny !

Dyskusje

• 2014