Kup teraz - 1 oferta w cenie od 26.28 zł do 26.28 zł

W dziką stronę

Łukasz Łuczaj Wydawnictwo: Krośnienska Oficyna Wydawnicza publicystyka literacka, eseje
Krośnienska Oficyna Wydawnicza
przyroda natura las ekologia środowisko naturalne
publicystyka literacka, eseje
przyroda natura las ekologia środowisko naturalne

To, w zasadzie, zbiór luźnych zapisków na jeden temat, a nie pełnokrwista książka. Ale oceniam ją wysoko za pewną językową bezczelność, odwagę w kreśleniu swojej wizji i sympatię do jej autora.

Interesujący przegląd historii, poglądów, przemyśleń botanika żyjącego w górach i szukającego dzikości w życiu.

Wchłonęłam w parę chwil. Takie tam opowiastki z życia człowieka, który stara się być bliżej natury, zjada robaki, dzikie rośliny i... rozjechaną padlinę. Refleksyjnie bardzo, odrobinę na wesoło, niestety przy minimalnym wysiłku literackim. Bo przecież autor na diecie niskoenergetycznej.

Czy powrót do dzikości jest możliwy? Co to znaczy dziki? Kto jest dziki? Takie i inne pytania stawia w swojej publikacji Łukasz Łuczaj. Jego książka pozwala nam zastanowić się czy w swej wędrówce za cywilizacją nie za bardzo uciekliśmy naturze i czy ta natura nie staje się nam trochę obca. Pojawiają się w niej własne relacje autora z naturą.
Książkę czyta się łatwo...

• 2021
  • Natura