Trojka

Stepan Chapman Wydawnictwo: Mag Seria: Uczta Wyobraźni fantastyka, fantasy, science fiction
The Troika
fantastyka, fantasy, science fiction
9788374802048
Wojciech Szypuła
Uczta Wyobraźni

Okładka książki Steampunk Jeff VanderMeer, praca zbiorowa, Neal Stephenson, Ted Chiang, Ian R. MacLeod, Jay Lake, Rachel Pollack, Paul Di Filippo, Joe R. Lansdale, James P. Blaylock, Bill Baker, Stepan Chapman, Ann VanderMeer, Molly Brown, Jess Nevins, Mary Gentile, Rick Klaw
6,1
Steampunk Jeff VanderMeer, pr...

Książka przy której mocno się męczyłem i do jej skończenia musiałem się zmusić.Historia mocno chaotyczna, nie można było rozpoznać tego co dzieje się na prawdę a co dzieje się tylko w głowie bohaterów.Sami bohaterowie mało interesujący niemalże nijacy. Całość to lekki przerost formy nad treścią.

Oto autor wielu opowiadań i tylko jednej (sic!) powieści. Czemu tylko jednej, i to napisanej dopiero kilka lat przed pięćdziesiątką? Może dlatego, że zawarł w niej całe swoje rozumienie człowieka i ludzkości, że pokazał w niej wszystko, co działa - i spaja, i rozsadza - w rodzinie, że dał wyraz swojej rozpaczy wynikającej z rozpadu świata i człowieka (rozpadu osobowości...

Dziwne, oniryczne, abstrakcyjne z masą odniesień ale...fajne :)

Jak dla mnie - miejscami przekombinowane.

Co tu się dzieje? Wszystko. Jedna z najbardziej szalonych książek z jakimi miałem styczność. Najbardziej urzekła mnie historia Alexa może przez jego mechanizację.

Moim zdaniem bardzo ciężko czyta się tą książkę. Do końca przebrnęłam z dużym wysiłkiem i siłą woli.

Awangarda współczesnego sci-fi, ale bardzo sycąca i unikająca wydumania aż do przesady.

Po tej uczcie koszmary, zwidy i niestrawności gwarantowane.

"Wypiłem wino z grzybków"
To on, czyli autor
"I moje serce łka."
To ja, po dwóch dniach ślęczenia nad psychodelicznym koszmarem trojga dusz zafundowanym im przez psychopatycznego anioła.
Dla odpornych lub urajanych na tym samym poziomie co Chapman.

Wielkie, ogromne rozczarowanie. Forma wyznaczająca treść, do tego się ten surrealistyczny rzyg sprowadza. Najgorsza pozycja z UW jak do tej pory, powinna raczej się znaleźć w serii Męki Wyobraźni. Ponad miesiąc mordęgi z 240-stronami powieści, która niestety okazała się od początku do końca zamierzonym przerostem formy nad treścią. W sumie to nie wiem, co właśnie skończyłem...

Dziwność. Bardzo dobrze napisana, ale chyba jednak zbyt abstrakcyjna na moje gusta.

Dyskusje

• Uczta Wyobraźni