Bóg wody. Rozmowy z Ogotemmelim

Marcel Griaule Wydawnictwo: Antyk nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Dieu d'eau
83-89637-35-9
Ewa Klekot, Arnold Lebeuf
Antyk
Dogoni tajemnice Daniken Griaule Dieterlen
Dieu d'eau
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-89637-35-9
Ewa Klekot, Arnold Lebeuf
Dogoni tajemnice Daniken Griaule Dieterlen

Pomimo napisania przystępnym językiem jest to poważne opracowanie antropologiczne. Polecam osobom zainteresowanym tematem mitów plemienia Dogonów. Dla chętnych - warto zerknąć na książkę "Kosmiczna tajemnica Dogonów", która jest w pewnym sensie opracowaniem wyników badań Griaula i Dieterlen nad Dogonami. Oczywiście uwzględniającym konkretne poglądy Autora.

• Antropologia
  • Posiadam i nie przeczytałam
  • Religia
  • Childhood
  • Etnologia
  • Antropologia, Historia kultury etc.

Dodaj cytat z książki Bóg wody. Rozmowy z Ogotemmelim