Dzikość serca. Wielka księga zachowań zwierząt

Okładka książki Dzikość serca. Wielka księga zachowań zwierząt
Marzenna Nowakowska Wydawnictwo: Edipresse albumy
albumy
Edipresse
2006-07-15
2006-07-15
zwierzęta album przyroda natura

Dosyć krótkie, ciekawe opowiadania o przeróżnych zwierzętach - takie jakby niedokończone, rozbudzające ciekawość.

Akcent położony na sposób życia i obyczaje danego zwierzęcia, ale mowa również o niekiedy niezwykłej jego anatomii i biologi.

Warto wrócić do tej książki. Warto też poczytać więcej o: konikach morskich, jaguarach, kuguarach, hienach, lwach, rybkach...

To fantastyczne dzieło napisane przez Polkę, wzbudziło we mnie szczery zachwyt i podziw dla autorki, która potrafi swoje uczucia do zwierząt przelać na kartkę. Patrzy na świat oczami i człowieka i dzikiego zwierzęcia, co nie jest raczej kojarzone z obrońcą przyrody. Ale krótko mówiąc - genialne!

• Zwierzęta
  • Animals