Klient

Okładka książki Klient
John Grisham Wydawnictwo: Amber Seria: crime & story kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
crime & story
The Client
Amber
2009-01-01
2009-01-01
Marcin Wawrzyńczak
powieść świadek morderstwo strach mafia

więcej Więcej

Akurat miałem okazję czytać ją po nocach, być może dlatego tak pozytywnie odbierałem jej klimat. Jeden z moich ulubionych autorów nie zawiódł.

Książka opowiada o jedenastoletnim Marku i jego młodszym bracie Rickim, którzy byli światkami samobójstwa. Samobójcą przed śmiercią wyjawia Markowi tajemnice śmierci senatora Boyette’a i przez to ma on teraz problemy z mafią, prokuraturą i FBI.
Książka z zakończeniem w środku akcji. Szkoda, że nie ma kontynuacji, bo pozostawia pewien niedosyt. Chętnie dowiedziałbym się,...

Książka przypomina, że w kryminale oprócz tego, że mamy postacie jako dorosłych ludzi to czasami warto wprowadzać postacie, które mają ważną rolę w fabule w postaci dzieci.

Jesteś 11-letnim Markiem Swayem razem ze swoim braciszkiem 8-letnim Rickim Swayem idziecie się sztachnąć papieroskiem. Zauważacie samochód, w którym Jerome "Romey" Clifford będąc, naćpany próbuje się...

Fabułę znałem już z filmu, więc nie było tak ciekawie, ale książka dobra - jak praktycznie wszystkie kryminały Grishama.

Jestem zawiedziona. To trzecia książka Grishama, z którą przyszło mi się zapoznać i niestety nie trzyma poziomu. Spodziewałam się genialnego thrillera (jak w Firmie i Prawniku Więziennym), a dostałam mocno rozwleczoną historię, z bohaterem którego nie da się polubić. Ów postać, dziecko 11 letnie, pochodzi z patologicznej rodziny i nie zachowuje się jak na jego wiek...

Dobre. Grisham jest zawsze dobry

Ciekawy i wciągający początek, ale dalej to już totalna nuda. Na jakiś czas muszę odpocząć od Grishama.

To było moje pierwsze zetknięcie z literaturą "dorosłą" Mimo tak wielu lat które upłynęły od lektury do dziś pamiętam wciągającą i ciekawą akcję. "Od zawsze" uwielbiałam filmy i książki "prawnicze" i to się w sumie nie zmieniło. Grisham to naprawdę przyzwoity poziom lektury i dobra rozrywka. Z chęcią nadrobię te książki których dotąd nie czytałam

Film „Klient” z 1994 r. spotkał się z pozytywnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i widzów. Jest on adaptacją powieści Johna Grishama pod tym samym tytułem. Czy jest równie dobra co film?

Jedenastoletni Mark Sway jest świadkiem samobójstwa prawnika, Jerome'a Clifforda. Ten przed śmiercią zdradza mu gdzie jego klient, groźny gangster, ukrył zwłoki zamordowanego senatora....

Akcja zbyt długo się rozwijała. Przewidywalne zakończenie.

3 003
  • John Grisham