Kraj utracony. Moja historia Izraela

Okładka książki Kraj utracony. Moja historia Izraela
Göran Rosenberg Wydawnictwo: Czarne Seria: Poza serią reportaż
reportaż
Poza serią
Det förlorade landet - en personlig historia
Czarne
2011-01-31
2011-01-31
Milena Haykowska
Izrael historia utopia literatura szwedzka

więcej Więcej

Przeczytałem Kraj Utracony z wielkim zainteresowaniem. To prawda, książka wymaga pewnej wiedzy - nie jest to podręcznik do historii tylko esej historyczny. Dla Polaków spojrzenie na Izrael metodą Rosenberga jest istotne, ponieważ jest w miarę neutralne (czyli: nie antyizraelskie - a taki ton obecnie w kraju dominuje i nie bezkrytyczne, co cechuje większość tych, którzy na...

Na półkach: , , , , , ,

Pierwsze wrażenie?

- Udało się! Nareszcie!

Podchodziłem do tej książki trzykrotnie, przy czym przy pierwszych dwóch podejściach "konsumując" ok. 300 jej stron. Ogrom wiedzy w niej zawartej, szczegółów, szczególików poparty niezliczonymi przypisami (w każdym rozdziale po paredziesiąt minimum), datami, nazwami... poraża, nokautuje czytelnika.

To książka głównie dla osób...

• Historia
  • Chcę w prezencie