Zimową nocą

Okładka książki Zimową nocą Diana Palmer
Okładka książki Zimową nocą
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Romans
Silent Night Man, Sutton's Way
HarperCollins
2011-02-04
2011-02-04
Krzysztof Dworak, Monika Krasucka
prześladowca agent wokalistka tragedia

Uwielbiam krótkie, miłosne historie z lekkim dramatem, ale zawsze mi czegoś brakuje. Myślę, ze tych dodatkowych minut, godzin, które mogę poświęcić bohaterom. Mam tak zawsze kiedy czytam książki Diany Palmer, ale przyznaje że przedstawione w tej książce historie mnie urzekły, zwłaszcza "W sercu gór".

Najlepszy prezent przeczytałam teraz - książka nawet może być, jest prosta, wątek tak naprawdę może i z pomysłem, ale taki troszkę nudnawy. Zaczęło się rozkręcać i koniec. Wszystko szybko poszło aż zbyt szybko.

W sercu gór czytałam dawno temu. Była o wiele ciekawsza. Niestety czasami w 150 stronach trudno zrobić opowieść, która będzie ciekawa i będzie nas zachęcać.

Z tych dwóch opowiadań lepiej przeczytać W sercu gór.

Z...

Moje kolejne spotkanie z twórczością Palmer mogę zaliczyć do raczej przyjemnych. Mamy tu dwie historie, chociaż nie są aż tak dobre jak inne, które miałam już okazję przeczytać. Chociaż czuję lekki niedosyt, ponieważ wydają się być troszkę naciągane, naiwne, a dreszczyk emocji słabo wypada na ogólnym tle. Całość mocno przewidywalna.

Pierwsza pozycja z dosłownie leciutką "akcją", druga z kolei z niedoświadczonym w kwestiach damsko-męskich farmerem ;) Aż dziw, że autorka zaryzykowała i odeszła od swojego typowego schematu i znaku rozpoznawczego czyli kobiecej, niewinnej, dziewiczej bohaterki. ;) Tu mamy takiego i to w miarę już dojrzałego mężczyznę. ;) Ale więcej dowiecie się kiedy zdecydujecie się sięgnąć po ten tytuł.

Książka ta może nieco rozczarować miłośników autorki. Według mnie jest po prostu gorsza od tych, które miałam już okazję przeczytać. Taka nieco wyprana z akcji czy mocnych emocji. Ale cóż, tak czasami bywa z kobiecą literaturą typu romans/harlequin, może akurat Wam przypadnie do gustu. Dla samego relaksu np. podczas choroby myślę, że będzie się nadawać.

Pierwsza pozycja z dosłownie leciutką...

Czytalam ja w zeszloroczne swieta, poszukiwalam wtedy czegos lekkiego, romantycznego i zwiazanego z zima. Swietnie trafila w moj nastroj i spelnila moje oczekiwania :) Wiec jesli ktos szuka czegos takiego jak ja wtedy, czemu nie Diana Palmer i "Zimowa Pora"?;)

Dwa opowiadania. Całkiem niezłe romansidełko :)

Dwa opowiadania. Całkiem niezłe romansidełko :)

Zdecydowanie zbyt krótkie opowiadanie, szczególnie pierwsze. Dość przewidywalne, szkoda ze każda opowieść nie jest rozbudowaną osobna książką.

Słaba opowieść - romans. Dla mnie szkoda czasu.

Słaba opowieść - romans. Dla mnie szkoda czasu.

2 opowiadanka. Nie jest to literatura najwyższych lotów i nie wciąga specjalnie, łatwo można przewidzieć ciąg dalszy. Jednak na odmóżdżenie po ciężkim dniu tuż przed zaśnięciem nie najgorsza. :-)

Książka bardzo mi odpowiadała, na oknem dziś pierwszy śnieg, choć mamy dopiero 11-stego listopada, ładna okładka: dwie bezpretensjonalne czerwone filiżanki z kakao, z sercami utworzonymi z piany. Dość spora czcionka, jak lubię.

Bardzo fajna książka. 2 w 1 jak to mówią. Szybko się ją czyta. W zasadzie pochlonelam ja w jeden dzien. Diana Palmer ma lekkie pioro. Polecam

• Diana Palmer
  • Romans
  • Na mojej półce

Dodaj cytat z książki Zimową nocą