Nie narzekajmy na klimat. Piosenki i widowiska

Okładka książki Nie narzekajmy na klimat. Piosenki i widowiska
Agnieszka Osiecka Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Seria poetycka [Świat Książki] poezja
poezja
Seria poetycka [Świat Książki]
Świat Książki
2003-01-01
2003-01-01
poezja

więcej Więcej

przyjemnostki!

Fenomenalna sztuka "Apetyt na czereśnie", piękne wiersze i kilka minisztuk z "Listów śpiewających" - świetny zbiór z piękną przedmową Fedeckiego. Osiecka na smutno, refleksyjnie i mocno lirycznie.

„Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Agnieszkę Osiecką w STS-ie i przeczytałem przyniesione przez nią teksty, ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy, że ta miła, ładna, dobrze wychowana i oczytana panienka ma przed sobą tak ciekawą karierę literacką. Dopiero kiedy w próbach ukazała się Uśmiechnięta twarz młodzieży (kwiecień 1959), zrozumiałem, że stała się rzecz ważna, że...

Osiecka buduje niesamowity świat. Najpiękniejsze: "bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie".

Tomik zawiera teksty piosenek napisanych przez Agnieszkę Osiecką oraz teksty sztuk "Apetyt na czereśnie" i "Z Listów Śpiewających". Polecam nie tylko fanom Osieckiej.

• Poezja
  • Rok 2011
  • ■ Dane tech.: Stan - IDEALNY
  • Padre
  • Krystyna Janda/ Agnieszka Osiecka
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Nie narzekajmy na klimat. Piosenki i widowiska