Gra w kapsle

pamiętniki Katarzyna Anna Weiss
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-60159-63-7
pamiętniki Katarzyna Anna Weiss

Połóweczka, jak w PRL-u, a dlaczego? To proste, ksiazke tylko do połowy czyta sie z wypiekami i bananem na gębie. Druga płowa jest już jak partyjne przynudzanie ;)

Ostatnio zawzięłam się na literaturę z okresu PRL-u. Z wyboru przeczytałam "Nasz mały PRL", a z przypadkowego polecenia "Grę w kapsle", kiedy napomknęłam koleżance o wcześniejszej książce. Pobiegła wiec na piętro swojego norweskiego domu, zeszła i podała mi egzemplarz omawianej książki.
Okazało sie, że owa koleżanka to kuzynka autorki, co potwierdziła identyfikując zdjęcie...

"Gra w kapsle" Katarzyny Anny Weiss nie jest bynajmniej zaciekłą krytyką systemu komunistycznego ani tym bardziej hymnem pochwalnym na jego cześć. Napisana w żartobliwym charakterze autolustracja przedstawia ówczesne realia jak najbardziej obiektywnie - oczyma dziecka, które nie zwraca uwagi na wydarzenia polityczne w kraju. Stąd charakterystyczna atmosfera książki....

• Przeczytane 2010
  • 2011
  • Domowa biblioteczka
  • Przeczytane 2016
  • 2014
  • Pozostałe

Dodaj cytat z książki Gra w kapsle