Noc Lisa

Okładka książki Noc Lisa Jack Higgins
Okładka książki Noc Lisa
Jack Higgins Wydawnictwo: Alma-Press Cykl: Dougal Munro i Jack Carter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Dougal Munro i Jack Carter (tom 1)
Night of the Fox
Alma-Press
1992-01-01
1992-01-01
8370201199
Stanisław Słabiński
Dougal Munro Jack Carter Jack Higgins

Bardzo ciekawa fabuła, bardzo dobra charakterystyka bohaterów, świetnie opisana intryga, wartka akcja, interesujące zakończenie. W mojej opinii jedna z lepszych powieści wojennych Jacka Higginsa.

Właściwie schemat jest identyczny, jak w "Orzeł wylądował" i "Orzeł odleciał". Akcja jest bardzo przewidywalna i niezbyt wciągająca. Dopiero zakończenie może nieco zainteresować. Absolutnie nic szczególnego.

Powieść poziomem zbliżona do ,,Orzeł wylądował,, warto wziąć do ręki i przeczytać, Higgins jakiego lubię i tylko tyle ,

Taka historyczna fantastyka z II wojny św. Czyta się.

Taka historyczna fantastyka z II wojny św. Czyta się.

Nie jest to zła książka, dobra też nie. Ot fajna sensacja. Klimat II wojny światowej na angielskich wyspach okupowanych przez Niemców.
Major z wiedzą o Inwazji 44 trafia na wyspę, ranny, trzeba go stamtąd wywieźć by nie trafił w ręce Niemców, do pomocy bierze pielęgniarkę, szybko przekształconą w agentkę... I co sobie ktoś wymyśli jest: sobowtór Rommla, sprytny niemiecki policjant, żyd udający Niemca, agent wszechmogący, Włoch sympatyczny i stereotypowo kochliwy, piękna Angielka (? !!! ?) ... Wiarygodność bardzo, bardzo..

Książka utrzymana w podobnych klimatach co inne pozycje tego autora, w tym przypadku jest to na plus, nic nie nuży i nic się nie ciągnie, wręcz przeciwnie książkę czyta się bardzo przyjemnie i tylko czeka się kiedy będzie można znowu trochę podczytać. Ciekawi bohaterowie i ciekawa historia, ogólnie polecam.

• Higgins
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Brak Legimi A
  • Druga Wojna Światowa