They Call Me Death

2009-01-12
2009-01-12
978-1-60504-452-1
Urban Fantasy Paranormal Shape-shifters

Muszę przyznać, że nieco się rozczarowałam tą książką... czegoś w niej brakuje. Postaci są płytkie, nie mają właściwych osobowości, czego nie powinno zabraknąć w, przynajmniej, dobrej książce.
Z pewnością plusem jest żywa akcja i ciekawy świat w którym się toczy, c: aczkolwiek, przez ten jeden negatywny aspekt wymieniony przeze mnie na początku, trudno jest to naprawdę docenić. Całość sprawia wrażenie płaskiej (jeśli wiecie o co mi chodzi) i zupełnie nie da się poczuć tej opowieści :/

Na półkach: , , , , , ,

Ciekawa, niebanalna książka. Przedstawia nieco inną odsłonę popularnego ostatnimi czasy wątku o zmiennokształtnych. Jestem zdecydowanie na tak dla tej pozycji. Polecam! (:

Przyznam, że miałam pewne wątpliwości czy mi się spodoba. Po ostatniej książce naprawdę chciałam wpaść na coś ciekawego. Nie zawiodłam się, ale też nie jestem jakoś specjalnie zachwycona. Historia tak jak wszystkie teraz o miłości od pierwszego wejrzenia z dodatkiem paranormalności. Aczkolwiek muszę przyznać, że podobali mi się bohaterowie. Mieli w sobie taką iskierkę, która sprawiła, że od razu ich polubiłam. Może tu chodzić o to, że Alexia nie jest fajtłapą i umie walczyć o swoje, co bardzo lubię w żeńskich postaciach. Po tym jak ginie jej rodzina Alexia zaciąga się do Armii, gdzie chroni mur między rasą ludzką, a zmiennokształtną. Po raz pierwszy zdarzyło mi się natrafić na książkę, gdzie zwierzaki są postrzegane jako wynaturzone bestie i wcale nie dlatego, że chcą aby ludzie trzymali się z dala od nich. Ale zawsze musi się trafić jakiś złoty okaz, który wcale nie jest taki bestialski. Mimo tego iż Alexia na co dzień zabija zmiennokształtnych pozwoliła się Andorowi żyć, a to tylko dlatego, że zaginęli zmiennokształtni, którzy mogą znajdować się na ziemiach ludzi.
Andor jest oczywiście przystojny, pociągający i... jest zmiennokształtny.
Podobała mi się cała historia, mogę książkę z czystym sumieniem polecić osobą pełnoletnim. Nie jest to lektura wysokich lotów, ale do najgorszych też się nie zalicza. Jest idealna do czytania przed snem, jednak nie polecam czytać jej w miejscu publicznym, gdzie ludzie zaglądają tobie przez ramie. Nie zawaham się również sięgnąć po drugą część, gdy takowa zostanie wydana.

Jedna z takich książek, która zaskakuje cię na każdym kroku. Rewelacyjna historia i wspaniałe rozwinięcie akcji. Historia zakazanej miłości i granic, które uczymy się pokonywać.
Naprawdę mam nadzieję, że książka zostanie kiedyś wydana w języku polskim.

Naprawdę mam nadzieję, że książka zostanie kiedyś wydana w języku polskim.

Książka lekko traktuje o zmiennokształtnych i zahacza szerokim łukiem o rzeczywistość. Ot, kolejna na póleczce paranormal romance, z adnotacją, że nieco starsi bohaterowie, z nieco większymi problemami egzystencjonalnymi. Oczywiście, nie trza oczekiwać tu traktatu filozoficznego, bez przesady.

Mile zaskoczona, choć nie spodziewałam się aż tak dobrej książki. Myślałam, że będzie to kolejne paranormalne romansidło, na wzór Kerrelyn Sparks... na szczęście miło się rozczarowałam.
Akcja jest szybka, całkiem przyjemnie opisany świat, a główna bohaterka od razu nie wskakuje do łóżka mężczyźnie - powiedziałabym więcej, na początku chce go zabić, na kazdym kroku.
Całkiem ciekawa wizja świata po ujawnieniu się zmiennokształtnych, wizja, która nie raz mnie zaskoczyła.
Co prawda jak dla mnie końcówka nieco za słodka, nieco przerysowana... ale cała książka ma coś w sobie.
Dlatego osobiście polecam 'Dawczynię Śmierci' wszystkim lubiącym paranormalne klimaty poprzetykane romansem i niebezpiecznym, seksownym facetem-ptakiem :)

Całkiem...

Fajna książka przeczytałam na jednym wydechu ,chciałabym przeczytać jeszcze inne książki tej autorki, ale nie wiem czy coś jeszcze napisała.

Bardzo fajna książka.

Bardzo fajna książka.

Przyjemna książka. Łatwo i szybko się czyta. Akcja jest dość zwarta i wciągająca, chociaż jest dość przewidywalna.

Jedna z wielu tego typu książek,nic specjalnego.Szybko przeczytana i jeszcze szybciej zapomniana..

• Urban fantasy

Dodaj cytat z książki They Call Me Death