AGATA. Anatomia manipulacji

Okładka książki AGATA. Anatomia manipulacji Joanna Najfeld, Tomasz P. Terlikowski
Okładka książki AGATA. Anatomia manipulacji
Joanna NajfeldTomasz P. Terlikowski Wydawnictwo: Fronda reportaż
reportaż
Fronda
2008-01-01
2008-01-01

Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Kościół ma być przezroczysty Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tomasz P. Terlikowski
Kościół ma być... Tadeusz Isakowicz-Z...
Okładka książki Uleczyć Boga w sobie. Z psychiatrą o duchowości Krzysztof Krajewski-Siuda, Tomasz P. Terlikowski
Uleczyć Boga w... Krzysztof Krajewski...

Okładka książki Łzy Racheli Beth Nimmo, Steve Rabey, Darrell Scott
Łzy Racheli Beth Nimmo, Steve R...
Okładka książki Wszystko jest po coś Mira Suchodolska, Krzysztof Ziemiec
Wszystko jest ... Mira Suchodolska, K...
Okładka książki Resortowe dzieci. Media Dorota Kania, Maciej Marosz, Jerzy Targalski
Resortowe dzie... Dorota Kania, Macie...
Okładka książki Tajemnice zakonu Leon Knabit OSB, Artur Sporniak
Tajemnice zakonu Leon Knabit OSB, Ar...

Okładka tego reportażu nawiązuje do szaty graficznej ''Gazety Wyborczej", niebawem wytłumaczę dlaczego.

Kilka zdań o autorach, katolickich publicystach (to żaden zarzut) i działaczach. Zagorzałych przeciwników aborcji i obrońców życia nienarodzonego. Ich mianownikiem wspólnym są konserwatywne przekonania. Tomasz Terlikowski jest publicystą tygodnika ''Do Rzeczy". Joanna Najfeld współorganizowała Marsz dla Życia i Rodziny. Kilka lat temu protestowała przeciw wklejeniu twarzy piosenkarki Madonny do welonu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Przejdźmy do meritum: dziennikarze przypominają sprawę dziewczynki z 2008 roku. Postępowi redaktorzy z ''GW" żądali aborcji dla- jak twierdzili, zgwałconej ''Agaty". Jednak ta przyznała, że nic takiego nie miało miejsca. Obrońcy nastolatki zatroskani o jej rzekome dobro, ukrywali i przemilczali niewygodne dla sprawy okoliczności.

Autorzy przekonują, że losem bohaterki reportażu interesowało się wiele osób, oferowano konkretną pomoc. Terlikowski i Najfeld piszą, że dziennikarze z Czerskiej posługiwali się kłamstwem i manipulacją. Zarzucają im też, że sztucznie wykreowali sprawę, aby osiągnąć swoje cele: ideologiczne, polityczne i komercyjne.

'' (...) W dużym stopniu wykreowana, a nawet wymyślona przez działaczy proaborcyjnych i media, sprawa <Agaty> miała doprowadzić, czego nie ukrywali lewicowi uczestnicy sporu, do zmiany ustawy dotyczącej ochrony życia ludzkiego, tak by dostępna była aborcja na życzenie".

''Agata. Anatomia manipulacji" jest książką aktualną i potrzebną. Ostrzega przed fałszywą troską i pragmatyzmem pewnych środowisk. Przeczytajcie i nie zapomnijcie.

Wydarzenia sprzed 10 lat, a jednak wszystko tak dziś aktualne. Zdecydowanie warto się zapoznać (zwłaszcza jeśli jest się katolikiem).

Bardzo ciekawy reportaż

Bardzo ciekawy reportaż

Tytuł jest cokolwiek zwodniczy - chcemy zobaczyc kulisy manipulacji, a tymczasem do poczytania dostajemy jej książkowy (nomen omen) przykład.

• FRONDA
  • Must have ... must read :)
  • Literatura faktu
  • Historia"najnowsza"-polityka,filozofia,kultura