W sieci

Maria Leśniewska, Marianna Abrahamowicz
Nike
miłość tajemnica życie
Inne

W wielką londyńską odyseję zmienia się dla Jacka poszukiwanie nowego lokum po tym jak przyjaciółka wyrzuca go z mieszkania. Sytuacja może się wydawać nie do pozazdroszczenia: w wieku trzydziestu trzech lat bezrobotny, bez dachu nad głową, za to ze zwichniętą karierą, poczuciem niespełnienia i twórczą niemocą biedny Jacek coraz bardziej pogrąża się w marazmie. Nie widać też...

"Wydarzenia mijają nas jak tłumy uliczne."

Nie znałam tej autorki.Nawet nie wiedziałam, że ktoś taki istniał,dopóki nie obejrzałam biograficznego filmu:" Iris". Spodobało mi się spojrzenie na jej życie oczyma i percepcją jej męża.Chociaż wszędzie rekomendowano powieść "Dzwon", ja postanowiłam zacząć od pierwszej ,wydanej w 1953 roku.

" W sieci" jest debiutem, aczkolwiek...

Dla mnie to przede wszystkim powieść o dochodzeniu do ładu z samym sobą i stawaniu się pisarzem. Przy okazji poznajemy echa wydarzeń lat 50-tych - polityka, filozofia, a może nawet i sztuka albo raczej show biznes;). Murdoch udaje się również wejść w dyskusję z Sartre'em i Wittgensteinem.

Powieść jest przemyślana, i to w szczegółach - nawet drobiazgi coś znaczą, stanowią...

Dyskusje

• 100 książek wg TIME
  • 2014
  • Miejska Biblioteka Publiczna
  • Obyczajowe
  • 1001 książek
więcej mniej

Dodaj cytat z książki W sieci