Ognisty pierścień

Okładka książki Ognisty pierścień Pierdomenico Baccalario
Okładka książki Ognisty pierścień
Pierdomenico Baccalario Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Century (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Century (tom 1)
Century. L’annello Di Fuoco
Wydawnictwo Olesiejuk
2008-02-29
2008-02-29
Patryk Gawron
century

Okładka książki 50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat. Na wakacjach Pierdomenico Baccalario, Tommaso Percivale
50 rzeczy, któ... Pierdomenico Baccal...
Okładka książki 50 (małych) rewolucji, które zmienią świat Pierdomenico Baccalario, Federico Taddia
50 (małych) re... Pierdomenico Baccal...

4 nastolatków mają między 12 a 14 lat. Książka naprawdę dopracowana do szczegółów. Dzieje się to w Rzymie większość rzeczy kręci się wokół liczby 4. Tajemnica rodziny cioci.

Jako dziecko to była książka, która tak mnie zachwyciła, że zaczęłam pisać własne w podstawówce ❤

Co sto lat nadchodzi czas by odnowić pakt z naturą . Upływa kolejne sto lat i nadszedł czas, aby wybrać tych, którzy sprostają temu zadaniu.
Wszystko zaczyna się w Mieście Ognia - Rzymie .
Czwórka bohaterów Elektra, Sheng, Mistral i Harvey spotykają się w dziwnych okolicznościach mimo , że czwórka dzieci pochodzi z z czterech różnych stron świata przeznaczenie zadecydowało o ich spotkaniu . Dziwny mężczyzna powierza im tajemniczą paczkę . Co jest w środku ? Dlaczego każde z dzieci zyskało dziwną umiejętność ? Jak z tym wszystkim jest związana śmierć tajemniczego profesora ? Jest wiele pytań i tylko jedna odpowiedź.

Wszystko zaczyna się w Mieście Ognia - Rzymie .

Książka może być. Nie jest co prawda w moim stylu. Całość jest nawet spójna, jednak wydarzenia przedstawione w fabule nie zaciekawiły mnie. Podsumowując książka nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia.

Szybko się czyta, a przy tym książka jest lekka, idealna na jeden spokojny wieczór.

Na wstępie muszę przyznać, że był to dla mnie bardzo miły powrót do czasów gimnazjalnych, kiedy to miałem pierwszy kontakt z tą serią i kiedy to też wsiąkłem w nią całkowicie.

Ponowna lektura sprawiła mi dużo frajdy, rzeczywiście miło mi się odświeżało tę historię, ale niestety wraz z przerzucaniem kolejnych stron zacząłem coraz bardziej zauważać, że trochę już wypadłem z głównego targetu czytelników, do których kierowana jest ta książka. Nie będę ukrywał, ale mocno czuć, że jest to historia stricte skierowana do młodzieży i skupiająca się na młodzieżowych rzeczach... i wielkiej przepowiedni możliwego kataklizmu, wiecie takie typowe młodzieżowe rzeczy. Już dla ciut starszego czytelnika niektóre momenty mogą się wydać lekko infantylne, ale mimo to nadal posiadające swojego rodzaju urok. Na pewno jednym z najsilniejszych elementów książki są postacie, polubiłem praktycznie wszystkie, nawet Shenga, mimo że spełnia funkcję takiego typowego comic reliefa, co czasami lekko wybijało z rytmu i trochę irytowało.

Co by nie mówić, „Century: Ognisty pierścień” pomimo upływu lat nadal jest bardzo przyjemną w odbiorze książka. Dla młodszych może być to wstęp do niezapomnianej przygody, a dla starszych, tak jak w moim przypadku, miły powrót do czasów dzieciństwa. Ja tam nie żałuję.

Niesamowita historia, którą czyta się jednym tchem! [no, prawie, gdyby nie obowiązki ;) ] Sama nie rozumiem dlaczego zignorowałam serię Century w latach, gdy była świeżo wydana. Zachwycał mnie Ulysses Moore, który od 10 lat gości na mojej półce, tymczasem te powieści potraktowałam wtedy po macoszemu.
Na szczęście nic straconego! Pierdomenico Baccalario pisze wyśmienite książki przygodowe z elementami, które tak bardzo lubię: artefakty, tajemnice, uciekający czas a do tego opisy tak barwne, że słychać skrzypienie furtki, melodie, czuć powiew wiatru ;)
Już się nie mogę doczekać, aż wezmę kolejną z serii.

Na szczęście nic straconego! Pierdomenico Baccalario pisze wyśmienite...

Co mogę na ten temat powiedzieć. Nie czyta się bardzo szybko, ale nie jest też muląca. Więc tępo optymalne. Fabuła świetna, bohaterowie tak różni, że można znaleźć w nich siebie. Baccalario jest najlepszy w kończeniu rozdziałów i tutaj też to udowodnił. Ciężko zostawić książkę i np iść spać.

Aż chciałoby się znów być nastolatkiem i tropić wszystkie niesamowite tajemnice świata :) Książka nie tylko dla młodszych czytelników, starsi też mogą się przy niej spokojnie zrelaksować i wytężyć szare komórki..a jest nad czym bo bohaterowie tej książki, Elektra, Mistral, Sheng i Harvey, wpadają przypadkiem na wielką zagadkę, która okaże się nieprzypadkowa. Nieprzypadkowe również okazuje się spotkanie całej czwórki w Rzymie...ale już nic nie mówię, tylko zachęcam do czytania ;)

Bardzo ciekawa. Może to nie Dan Brown, ale w bardzo podobnym stylu :)

Bardzo ciekawa. Może to nie Dan Brown, ale w bardzo podobnym stylu :)

• Pierdomenico Baccalario

Pierdomenico Baccalario Ognisty pierścień Zobacz więcej