Szubad żąda ofiary

Jaworski
2004-01-01
1969-01-01

więcej Więcej

Akcja dość ciekawa, jednak styl pisania według mnie pozostawia wiele do życzenia.

Na półkach: , , , ,

„Szubad żąda ofiary” czytałem po raz pierwszy, ale nie ostatni, na początku lat siedemdziesiątych, miałem wtedy 10 lat. Do dzisiaj świetnie pamiętam głównego bohatera, Entemenę, i jego ulubioną niewolnicę, którą stara się uchronić od stania się ofiarą w pośmiertnym życiu zmarłej królowej Szubad.

Z tej książki więcej się nauczyłem, niż z bezbarwnych lekcji historii. Po jej...

Młodzieżowa, starożytna, o chłopcu, o wychowaniu, o relacjach rodzice-dziecko i o miłości chłopaka i dziewczyny, mógłbym tak dalej wymieniać ale nie ma poco, lepiej niech każdy sam przeczyta, bo warto. Pokazuje, to co jest najważniejsze w życiu, uczy pokory i dystansu.

Wciągająca opowieść, czegoś takiego szukałam, Egipt.. czasy faraonów... bardzo ciekawa historia, bardzo przyjemnie się czyta, jak po każdej książce potrzebuje trochę czasu, żeby ją przegryźć, tak po tej moje kontemplacje były dość długie, chciałabym przeczytać jeszcze raz tę książkę, oraz chciałabym dostać w swoje ręce więcej takich książek :) jest tu niemal wszystko.....

Książka jest bardzo ciekawa. Zachęciła mnie do zgłębiania starych zwyczajów
i tradycji,wierzeń. Przedstawia prawdziwe wartości: kiedy syn złotnika był
w więzieniu,ten wydał cały swój majątek,żeby jego syn wyszedł z więzienia.
Polecam wszystkim,wiek nie ma znaczenia,jest odpowiednia dla każdego.

Niestety ta powieść jakoś nie przypadła mi do gustu..

Ta książka zmotywowała mnie do nauki sumeryjskiego, do wybrania takiej, a nie innej specjalizacji na studiach :)

Książka jest bardzo ciekawa, ma szybką akcję i, przynajmniej moim zdaniem, świetnie oddaje realia tamtych czasów... Książkę tę posiadam w domu, jest stara, ma dwie okładki. Jedna, ta dolna nie ma żadnego obrazka, oprócz logo "klub siedmiu przygód"... Ta górna jest odrobinę podarta i posklejana... Znów ma logo "klubu" i "naszej księgarni" i mnóstwo typowo sumeryjskich...

• Powieść historyczna
  • Młodzieżowe - nostalgiczna podróż za 10 gwiazdek
  • Z polecenia
  • Grzegorz Rosiński
  • Wymienię/sprzedam

Dodaj cytat z książki Szubad żąda ofiary