Pamięć Abrahama

literatura piękna
83-207-1384-6
Katarzyna Skawina
Żydzi historia

Odkryłam Marka Haltera dopiero teraz i to przez zupełny przypadek. I jestem oczarowana.
Wspaniała powieść, częściowo biograficzna, ponieważ opisuje dzieje rodziny pisarza od roku 70 po Chrystusie, aż do Warszawy i powstania w getcie.
Oczywiście, na początku większość to fikcja literacka, ale Halter zrobił kawał doskonałej pracy. Prześledził losy Żydów, ich wędrówki,...

Ogrom faktów historycznych ale napisany przystępnie. Czyta się dobrze, chociaż nie można od razu całości czytać tylko trzeba stopniowo sobie dawkować. Po kilka rozdziałów.

• Przeczytane w 2015
  • MBP25