Uczeni w anegdocie

Wacław Gołembowicz Wydawnictwo: Wiedza Powszechna biografia, autobiografia, pamiętnik
Wiedza Powszechna
anegdoty nauki przyrodnicze uczeni
biografia, autobiografia, pamiętnik
anegdoty nauki przyrodnicze uczeni

Okładka książki Drugi próg życia Tomasz Borowski, Krzysztof Boruń, Andrzej Czechowski, Tadeusz Zbigniew Dworak, Konrad Fiałkowski, Dariusz Filar, Henryk Gajewski, Wacław Gołembowicz, Adam Jaromin, Andrzej Kossakowski (historyk sztuki), Mirosław Kwiatek, Stanisław Lem, Krzysztof Wiesław Malinowski, Julia Nidecka, Jacek Sawaszkiewicz, Ryszard Sawwa, Janusz Siwek, Andrzej Stoff, Tadeusz Suchorzewski, Tadeusz Unkiewicz, Andrzej Urbańczyk, Stefan Weinfeld, Janusz Andrzej Zajdel, Witold Zegalski, Wiktor Żwikiewicz
Ocena 7,0
Drugi próg życia Tomasz Borowski, Kr...
Okładka książki Tu i tam podobnie Wacław Gołembowicz, Jadwiga Wernerowa
Ocena 0,0
Tu i tam podobnie Wacław Gołembowicz,...

Na półkach: , , , ,

Książeczka retro solidnie wydana w płóciennej oprawie , po mistrzowsku zilustrowana przez Szymona Kobylińskiego , więc dla mnie to perełka kolekcjonerska .
Najwięcej miejsca Autor poświecił chemikom , a na wstępie także alchemikom . Dziś tak uwielbiani , niegdyś okrutnie wykpiwani . Tym niezmordowanym poszukiwaczom 'kamienia filozoficznego' , prekursorom ...

Ogromna ilość anegdot zebranych w jednym zaledwie dziele. Nie mniej jednak liczyłam na bardziej porywające historie i większy ubaw przy czytaniu.

• Autobiografie, wspomnienia, pamiętniki, reportaże
  • 4 (może być)
  • Zbiory wbp
  • 9) Literatura popularnonaukowa/naukowa
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • 2007

Dodaj cytat z książki Uczeni w anegdocie