Herkules z mojej załogi

The Golden Fleece | Hercules, My Shipmate
powieść historyczna
Halina Sibera-Breitkopf
fantasy mity greckie literatura angielska

co tu pisać... lubicie opowieści z których zrodziły się mity greckie ? To przeczytajcie :)

(...)
Na pierwszy ogień idzie książka Roberta Graves’a „Herkules z mojej załogi”, którą, nie ukrywam, czytałem aż 3 miesiące. Więc strasznie długo, mimo że książka liczy trochę ponad 600 stron wraz z posłowiem. Jest to powieść historyczna, opisująca wyprawę Argonautów po Złote Runo.

Na odwrocie...

Graves, popularny dzięki książkom o starożytnym Rzymie, o Klaudiuszu, Messalinie etc, również świetnie fabularyzuje mity greckie. Za mojej zamierzchłej młodości wyrywaliśmy sobie z rąk właśnie "Herkulesa z mojej załogi". "MOJEJ" tzn Jazona, dowódcy Argo i nieszczęsnego miłośnika la femme fatale - Medei.
Zobaczmy co dr Zipper ...

niestety nie przeczytałam do końca, zbyt często łapałam się na tym, że nie wiem, o czym czytam i musiałam wracać. Znudziła mnie książka, szkoda mi czasu.

Herkules z mojej załogi Roberta Gravesa opisuje historię wyprawy Argonautów po Złote Runo ,które zostało skradzione z świątyni Dzeusa.Powieśc Gravesa jest doskonałym materiałem do przypomnienia znajomości z zakresu Mitologi Greckiej.W powieści Gravesa spotkamy mitycznych herosów,wierzenia Greków oraz tradycję starożytnej Grecji.
Zaznajamiamy się z tym jak doszło do...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oryginale spojrzenie na mit o wyprawie po złote runo; nie tylko ze względu na silną historyzację całej opowieści. Początek może wydawać się nieco dziwny, ale gdy już zrozumie się jakim torem idzie powieść Gravesa aż nie chce się jej odkładać. Warte uwagi jest też posłowie autora.

Na półkach: , , , ,

Aż chciałoby się rzec -- "wydarzyło się to naprawdę", westchnąwszy przy tym, jak w momencie, gdy po raz pierwszy dotykamy dłonią murów starożytnych budowli, kiedy stajemy na spłachetku ziemi, po którym tysiące lat temu biegła główna arteria okrytego przez zwały czasu, państwa-miasta. Nie wiem jak wy, ale właśnie tak przeżywam każde spotkanie z zabytkami, ruinami, nawet...

Starożytna Grecja, Jazon syn Ajzona przybywa do Jolkos, gdzie rządzi jego stryj. Stryj tron Jolkos zagarnął bezprawnie, zrzucając z niego swego brata. Teraz Jazon pragnie odzyskać rodzinne włości, lecz daje się wmanewrować stryjowi w niebezpieczną wyprawę, która ma na celu odzyskanie Złotego Runa Zeusa.
Epicka powieść, napisana z rozmachem przedstawia dzieje tej heroicznej...

• Literatura brytyjska
  • Powieść historyczna
  • Starożytność
  • Historia
  • 2018
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki Herkules z mojej załogi