Przerwany lot

1992-01-01
1992-01-01
83-85593-04-7
Andrzej Gostomski

Książka wydana w 1978. I tak właśnie powinny wyglądać powieści przygodowe. Nie tylko głupie historyjki, a opisy odległych miejsc, zwyczaje obcych ludzi, ich zachowania i opisy kultury. Z książek Bagley'a można czerpać nie tylko przyjemność ale i wiedzę. W tej akurat o kulturze arabów, ich podziałach. Dlaczego przewóz surowców przez pustynię nie odbywa się ciężarówkami a karawanami i dlaczego szejk pokarze ci swoją twarz, gdy pasterz owiec przemyśli dwa razy zanim ją zechce odsłonić ??

Sahara a na niej kilku ludzi walczących o prawdę i własne życie - gdyby nie to, że współmieszkańcy rozpraszali mnie przeczytał bym w jeden dzień. Autor aplikuje nam wycieczkę do północnej Afryki na niedostępne bezdroża i naprawdę dzikie i odludne rejony, intryga jest wciągająca, główny bohater trochę niezbyt autentyczny, ale może w dzisiejszym świecie pośpiechu i pogoni za pieniądzem, żeby odnaleźć siebie i swoje miejsce na ziemi trzeba spojrzeć na to wszystko trochę z innego miejsca a może przy okazji przeżyć przygodę swojego życia i rozwikłać tajemnicę z przeszłości warto. Więc dzieci korporacji - do dzieła czytajcie a może i wam będzie dane ruszyć na pasjonujące bezdroża prawdziwego świata. Polecam, świetna rozrywka - w kraju w którym brakuje słońca.

Moja pierwsza książka tego autora i naprawdę bardzo pozytywie się zaskoczyłem. Gorąco polecam.

Książka dla wielbicieli Bagleya , no niestety akcja dość mozolna . Atutem są opisy geograficzne- historyczne dotyczące akcji książki czyli Północnej Afryki . Trochę tym razem zabrakło kunsztu i polotu .

Mam mieszane uczucia. Historia fajna, w wielu miejscach naciągana, ale ciekawa. Za to język pisarza nie przypadł mi do gustu. Ile razy można czytać, że piją wyśmienitą miętową herbatę.

• Desmond Bagley
  • Literatura brytyjska
  • 2015
  • Pani Asia
  • Literatura angielska
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • EpuB

Dodaj cytat z książki Przerwany lot