Zbrodnia doskonała

Jan Wróbel Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
Świat Książki
2011-01-12
2011-01-12
kryminał morderstwa zbrodnia francja literatura polska zbiór opowiadań opowiadania kryminalne zbiór opowiadań kryminalnych

Okładka książki Polityka historyczna Łukasz Adamski, Rafał Chwedoruk, Aleksandra Gliszczyńska-Grabias, Jakub Greloff, Katarzyna Korzeniewska, Wojciech Kunicki, Anna Łabno, Joanna Lubecka, Barbara Markowska, Filip Musiał, Rafał Opulski, Jakub Polit, Arkadiusz Stempin, Kazimierz Michał Ujazdowski, Joanna Wardęga, Michał Wenklar, Anna Winkler, Jan Wróbel, Maciej Zakrzewski
Polityka histo... Łukasz Adamski, Raf...
Okładka książki Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach Iwona Kazia Kalitan-Młodkowska, Jan Wróbel
Nie było telef... Iwona Kazia Kalitan...
Okładka książki Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza Ewa Wróbel, Jan Wróbel
Historia Polsk... Ewa Wróbel, Jan Wró...

Zbiór opowiadań szeroko powiązanych ze zbrodnią.

Nie czytałem z zapartym tchem, ale kilka opowieści było dość ciekawych. Na plus mogę oddać, że rozdziały są dość różnorodne, to nie jest "kopiuj wklej"

Polecam na wieczorne czytanie ;)

Zbiór opowiadań szeroko powiązanych ze zbrodnią.

Polecam na wieczorne czytanie ;)

1985

Są tacy, którym "Zbrodnia doskonała" Jana Wróbla odpowiadała. Mnie nie. Ten zbiór krótkich form o charakterze kryminalnym uważam za nudny, niezręcznie napisany, z nieciekawą intrygą. Miałam wrażenie, że autor nieźle się bawił pisząc tę książeczkę o charakterze żartobliwym, ale ja nie. Kiedy osoba opowiadająca dowcip dobrze się bawi, to zazwyczaj go kładzie. Nie polecam.

Poprawnie napisane opowiadania. Czy ciekawe? Po pięciu minutach nie pamiętałam fabuły większości z nich. Podoba mi się za to wstępne zdanie, jakoby papierowa zbrodnia była tą uroczą, a ta normalna - ohydną.
Plusem jest język i podejście do tematu, bo tutaj zbrodnia sama w sobie jest bardziej tłem. Język, budowa zdań i forma opowiadań jest w porządku, ale opowiadania same w sobie nie były powalające.

Szybkie, znakomite utwory. Doskonałe do jazdy na dalsze odległości :)

Szybkie, znakomite utwory. Doskonałe do jazdy na dalsze odległości :)

Dobre opowiadania kryminalne. Książka wciągnęła, ale nie porwała. Ostatnio polubiłam kryminały. Choć nie dałam bardzo wysokiej noty to i tak POLECAM :)

Całkiem niezłe krótkie utwory kryminalne i nie tylko. Najbardziej podobały mi się zaskakujące puenty to jest to czego oczekuje się w takiej literaturze. Opowiadania Pana Jana Wróbla tchną jakimś radosnym optymizmem.
Chyba raczej do książki nie wrócę, ale na kilka wieczorów bardzo przyjemna lektura.

Za dużo tych historii, często zagmatwane i nie dające się porwać z na siłą wrzuconym zaskakującym zakończeniem.

Kryminały ewoluowały kiedy nie patrzyliśmy. Z doskonałej i niewymagającej rozrywki dla mężczyzn (w sumie zdaje mi się, że kiedyś dobry kryminał był dla mężczyzny tym samym, co harlequin dla kobiety) zmienił się w powieści psychologiczne z thrillerem w tle i możliwie dużą dozą absurdu (vide Nesbo, którego prędzej czy później skomentuję dobitnie, ale baaardzo dobitnie). Gdzieś zapomnieliśmy o tym, że kryminał może być lekki i przyjemny i niewymagający myślenia. Że może mieć klimacik. Ogólnie rzecz biorąc, Jan Wróbel próbuje nam o tym przypomnieć swoimi naprawdę przyjemnymi opowiadaniami. Są one proste, dość krótkie, przyjemne... Nie ma w nich wielkich zagadek, nie ma mrocznego klimatu - a przy okazji dodatkowo są zaskakujące i przyjemne. Tchną jakimś radosnym optymizmem (co autor podkreśla jeszcze w przedmowie, którą mnie zauroczył). Czytając tę książkę miałam wrażenie, że autor pisząc te opowiadania cieszył się z nich jak dziecko z worka cukierków.
Nic dziwnego, sama podobnie się cieszyłam: bowiem opowiadania te naprawdę są tego warte. Polecam, naprawdę łatwa, ale godna rozrywka!

Zaskakująco dobra książka :). Lekka, przyjemna, zabawna. Raczej do niej nie wrócę, ale czytanie jej przez tych kilka letnich wieczorów było czystą przyjemnością. Nie podejrzewałem tego autora o tak lekkie pióro, tak ciekawe żonglowanie konwencją, a już zupełnie nie o napisanie kilkunastu opowiadań kryminalnych, które jednocześnie kryminał gloryfikują i odrobinę wyśmiewają :). Za 9,90 w weltbildzie, polecam ;)

Powiem krótko: świetne krótkie utwory kryminalne i nie tylko. Już od dawna nie wpadła mi w ręce książka o takiej tematyce w formie opowiadań - chyba ostatnie jakie czytałem, to były "Przygody Sherlocka Holmesa".

Książka p.Wróbla sprawiła mi wiele przyjemności podczas czytania, niebanalne intrygi, zaskakujące puenty to jest to czego oczekuje się w takiej literaturze.

I potwierdzam opinię, że książka ta doskonale sprawdza się w miejskiej komunikacji. W moim przypadku dwie przesiadki i... trzy opowiadania zaliczone! ;)

Z niecierpliwością czekam na następny zbiór takich opowiadań, bo mam nadzieję, że autor nie poprzestanie tylko na tym bardzo udanym debiucie.
Wszystkim amatorom dobrych kryminałów tę pozycję serdecznie polecam!

I...

• Kryminały
  • 2011
  • Posiadam eBook

Dodaj cytat z książki Zbrodnia doskonała