The Boy with the Cuckoo-Clock Heart

Okładka książki The Boy with the Cuckoo-Clock Heart
Mathias Malzieu Wydawnictwo: Chatto & Windus, Penguin Random House fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2009-01-01
angielski
978-0701183691
dziewiętnastowieczna europa
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Cóż nie spodziewałam się chyba takiej fabuły jaką zastałam. Choć, na okładce pisze, że jest to bajka dla dorosłych, miałam nadzieję, że jednak pozwoli ona uciec trochę realiom rzeczywistości.
Jednak książka jest bardzo oryginalna, a mechanizm jaki Jack nosi w (na) swoim sercu jest również swego rodzaju katalizatorem, przed złem tego świata.
Niestety każdy musi kiedyś...

Motyw ograniczania kogoś przez własny strach, że ta osoba umrze, skojarzył mi się z filmem "Balonowy chłopak". Tyle że film był komedią. Tam z obawy przed chorobą zamknięto chłopaka w plastikowej bańce. W książce mechanizm zegara chroni słabe serce. Czy jednak życie pełne ograniczeń można nazwać życiem? Czy nasz bohater się zakocha?

Książka miała potencjał, jednak sam...

Piękna i smutna historia wielkiej miłości, namiętności i złośliwości losu. Autor w bajkowy sposób ukazuje siłę uczucia drzemiącego w człowieku i do czego są oni zdolni w imię miłości.

Dla mnie to opowieść o marzeniach o miłości i o tym że niektórzym nie udaje się dorasnąć. Czytajac o miłości bohaterów miała wrażenie że śledze losy osob którym niegdy nie udaje sie przekroczyć pewnego progu i dojrzeć. Nie potrafią poradzic sobie z darem miłości i ja niszczą. Są jak ktoś kto otrzymawszy piękną róże zaczyna jej obrywac płatki. Nadal majac płatki i łodyżke,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Co tu się wydarzyło? Zaskakująco dobre oceny innych czytelników na temat książki, która jest moim zdaniem naprawdę słabo napisana. Nie dobrnęłam do końca, ponieważ bardzo irytowały mnie użyte metafory i próby wprowadzenia przez autora elementów dość słabego humoru. Całość sprawia wrażenie napisanej na kolanie opowiastki, której nikt nie zredagował przed drukiem.
Skąd w...

Lubię wyjmować ze skrzynki pocztowej katalog klubu książkowego, do którego należę od czasów starożytnych, czyli od 1994 roku i mam nawet złotą kartę czytelnika. Lubię moment, ten czas, kiedy siadam z filiżanką (tak, pijam w czymś bardzo niepraktycznym) herbaty i zaczynam przeglądać jego strony w poszukiwaniu tej jednej, jedynej, która mnie urzeknie okładką, zachęci opisem,...

Przepiękna baśniowa opowieść o miłości.

genialna, piękna, wzruszająca

Strasznie smutna książka. O poczuciu odrzucenia. O byciu innym. O okrucieństwie dorosłych i dzieci związanych z innością. O potrzebie chronienia dzieci, która to ochrona może przekroczyć granice i skrzywdzić. O marzeniach, o stracie, o niezrozumieniu. O wszystkim, co straszne, ale prawdziwe w życiu.

Recenzja wideo: https://youtu.be/i1zgbrRyhsE

1 889