Warszawa. Miesiące, lata, wieki

Wydawnictwo Dolnośląskie
esej Warszawa historia
literatura piękna
esej Warszawa historia

Przeciętna, nie uwiodła mnie,nie wciągnęła, taka sobie. Może dlatego że oczekiwałam czegoś innego...

Czytam kolejny raz,ponieważ jestem w Warszawie.Z pięknej serii "A to Polska właśnie" pani Małgorzaty Baranowskiej,poetki,co miało niebagatelny wpływ na kształt książki.Korzystam z opisów autorki i konfrontuję w czasie spacerów.Przechodzę często ul.Hołówki obok bloku w którym mieszkali Barbara i Krzysztof Kamil Baczyńscy.Stąd wyruszyli do Powstania Warszawskiego,gdzie...

Fajna podróż w czasie i przestrzeni, choć nieco porwana... polecam osobom, które orientują się choć trochę w historii miasta.

• Warszawa
  • Varsaviana